75Hz monitör yırtılma olur mu?

Oyunlarda alacağınız FPS 75'den daha yüksek olursa ve V-Sync kullanmazsanız (kullanırsanız bu da tepki süresini artırır) evet olur.

Monitör 1ms çok fazla artar mı multi savaş oyunları oynuyorum.
Hayır NVIDIA kartlar da destekliyor.

NVIDIA sadece G-Sync destekliyor diye biliyorum. Bazı FreeSync monitörler G-SYNC destekliyor ama fiyatları 2000 TL'den başlıyor.
Olmaz.

Ben bu monitörü kullanıyorum herhangi bir yırtılma vs. söz konusu değil.

Ekran kartınızın modeli ne?
G-Sync artık FreeSync platformlarında tam uyumluluk garanti edilmese de kullanılabiliyor. Onun haricinde yırtılma olacağını da düşünmüyorum ben şahsen. Sizin düşündüğünüz monitör gibi 75 Hertz bir monitör kullanıyorum, 200 FPS gibi değerle de çıksam bu destekten ötürü herhangi bir yırtılma olmuyor. Sizde de olmayacaktır.

Ama her FreeSync monitör G-Sync desteklemiyor diye biliyorum, NVIDIA'nın sitesinde destekledikleri var ama çok pahalı.

Son düzenleme:
Monitör 1ms çok fazla artar mı multi savaş oyunları oynuyorum.

NVIDIA sadece G-Sync destekliyor diye biliyorum. Bazı FreeSync monitörler G-SYNC destekliyor ama fiyatları 2000 TL'den başlıyor.

Ekran kartınızın modeli ne?

Ama her FreeSync monitör G-Sync desteklemiyor diye biliyorum, NVIDIA'nın sitesinde destekledikleri var ama çok pahalı.
RTX 2060 ile kullanıyorum fakat G-Sync özelliğinden faydalanamıyorum çünkü monitörde DP yok.

Geri
Yukarı