75Hz ve 144Hz için DP kablo önerisi

GloriouScorpion

Kilopat
Daha fazla  
Hepinize iyi günler dilerim. Elimde AOC G2260VWQ6 75Hz monitör var maalesef içinden çıkan HDMI kablo ile Max 60 Hz alabiliyorum. Biraz araştırdım ve DisplayPort denilen kabloyla bu işin çözülebileceğini öğrendim. Bir de kardeşime MSI Optix G24C6 144Hz monitör aldık onun içinden de HDMI kablosu çıktı. Görselde göründüğü gibi. 2 monitöre de gerekli Hz i aktarabilmem için DP kablosu önerir misiniz acaba benimkine daha uygun 75 Hz verebilecek diğerine 200 TL'ye kadar bütçe ayırabilirim.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    10 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben HDMI kablosu ile 144Hz kullanabiliyorum. Bu durum HDMI kablonuzun versiyonuna göre değişmekte ancak en azından 120Hz'e kadar alabilmeniz lazım. Yani 75'in her halükarda gözükmesi gerekiyor. Ekran kartı sürücünüzü güncellemeyi dener misiniz?

Ben HDMI kablosu ile 144Hz kullanabiliyorum. Bu durum HDMI kablonuzun versiyonuna göre değişmekte ancak en azından 120Hz'e kadar alabilmeniz lazım. Yani 75'in her halükarda gözükmesi gerekiyor. Ekran kartı sürücünüzü güncellemeyi dener misiniz?
Güncel zaten, bana garip gelen 144hz monitör kutusundan çıkan HDMI kablosuyla da denedim yine aynı

@GloriouScorpion SS'ini bıraktığım bölmeden gösterdiğim yere girin. Bende 144 yazan yerler sizde 60 yazacaktır, oraları 75 yapın. Kaydedip çıkın ve tekrar kontrol edin, 75Hz gözükecektir muhtemelen.

Dosya Ekleri

• e.png
    e.png
    187,3 KB · Görüntüleme: 20
  • ee.png
    ee.png
    63,1 KB · Görüntüleme: 7
Hay Allah rağzı olsun senden gereksiz yere masraf yapıcakmışım

@Gapirkont Hocam yeni başlık açmak istemedim neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum ama yine 60 hz gözüküyor bu sefer ayarlar sizin dediğiniz gibi olmasına rağmen öyle hem de

Son düzenleme:
Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın yeni güncellemeden sonra baktım 60 hz gözüküyordu güncelleme yaptıktan sonra da düzelmemişti, forumdaki DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü kurup dediğiniz gibi yapınca düzeldi. Yani anlamış değilim güncelleme geldikçe böyle mi olacak ?

Geri
Yukarı