7600X 96 derecelere kadar çıkıyor

Besleme konusunda sıkıntı çıkabilir ekran kartınız ile işlemci birbirine zor yetiyorsa.

İşlemci GHz sabitleyebilirsiniz PBO kapayarak.

OC yaparak yani temel frekanstan bahsetmiyorum. Besleyecek GHz de sabitlerseniz belki iş yapar.
Hocam PBO'yu kapattım bios'tan, hala işlemci base frekanstan yukarı çıkıyor. Ayrıca TDP'yi 65W'a çektim 5-10 derece daha serinledi ama hala 80-90 arası fazla geliyor 100% yükte değilken. Galiba ileride daha iyi soğutma alacağım bu böyle gider yoksa.

Hocam PBO'yu kapattım BIOS'tan, hala işlemci base frekanstan yukarı çıkıyor. Ayrıca TDP'yi 65W'a çektim 5-10 derece daha serinledi ama hala 80-90 arası fazla geliyor 100% yükte değilken. Galiba ileride daha iyi soğutma alacağım bu böyle gider yoksa.

Vallahi hocam çok sıkıntılı bir durum iyi bir soğutma lazım dediğiniz gibi.

Hocam bir virus taramasi yaptirin derim. Yasanmislik ile sabit bir gun bir oyun icin TR yama indirdigimde meger bana bulasmis.
Bosta 35-40 derece calisan ekran kartim kendi kendine 70-80 derecelere cikiyordu. Fanlar deli gibi donuyordu normal fan ayarinda kullanıyorum bu arada falan neyse. Mining virusleri diye bir şey ogrendim meger arka planda ekran kartimi somuruyormsu.

Hocam bir virus taramasi yaptirin derim. Yasanmislik ile sabit bir gun bir oyun icin TR yama indirdigimde meger bana bulasmis.
Bosta 35-40 derece calisan ekran kartim kendi kendine 70-80 derecelere cikiyordu. Fanlar deli gibi donuyordu normal fan ayarinda kullanıyorum bu arada falan neyse. Mining virusleri diye bir şey ogrendim meger arka planda ekran kartimi somuruyormsu.
Sağ olun hocam ama her şey sıfır sistemi yeni kurdum sanmıyorum ki virüs bulaşsın :D.

O soğutucu ile normal görünüyor bu tip işlemcileri soğutmak gerçekten zor muhtemelen ihtiyacı olan şey 340mm bir sıvı soğutma ancak öyle 50 60 derecelere dönmeniz mümkün olacak çünkü gözlemlediğim kadarıyla daha üst seviye işlemcileri 340 olmasına rağmen oyun oynarken 85 90 derecelere sıcradığını gördüm. Tjmax kullanmaları biraz ilginç olmuş transistor kavsagi falan kullanılsa daha çok içimize sinebilirdi yine de ne denir vardır mühendislerin bir bildiği deyip geçelim.

O soğutucu ile normal görünüyor bu tip işlemcileri soğutmak gerçekten zor muhtemelen ihtiyacı olan şey 340mm bir sıvı soğutma ancak öyle 50 60 derecelere dönmeniz mümkün olacak çünkü gözlemlediğim kadarıyla daha üst seviye işlemcileri 340 olmasına rağmen oyun oynarken 85 90 derecelere sıcradığını gördüm. Tjmax kullanmaları biraz ilginç olmuş transistor kavsagi falan kullanılsa daha çok içimize sinebilirdi yine de ne denir vardır mühendislerin bir bildiği deyip geçelim.
Hocam valla pbo mbo her şeyi kapadım anca öyle çekiliyor.

Geri
Yukarı