7600X için 360mm sıvı soğutma önerisi

İşlemciyi yeni aldıysan işlemciyi 7600 veya 7700 ile değiştir. O hava soğutucu bu iki işlemciye yeterli gelir.
1 ay oldu hocam.

AK620'yle 75 dereceler normal zaten. O işlemci en az 240mm sıvı soğutucu istiyor maalesef 70 derecenin altına düşmek için.

AK620'yle 75 dereceler normal zaten. O işlemci en az 240mm sıvı soğutucu istiyor maalesef 70 derecenin altına düşmek için.

Valorant'ta ve BF deneme şansınız var mı işlemci kullanımı görmek istiyorum acaba benim drop sebebi throttle mı diye? Öyleyse sıvı soğutma alacağım da.

Yediğin drop hakkında bir bilgim yok. Soğutucu montajını düzgün olarak yapamadın ya da başka bir problem var. İşlemci sıcaklığın gereksiz yüksek. Önce onu düzelt.
Sıvı soğutma sonuç olur mu hocam, elimden gelen her şeyi yaptım. Soğutucu tam oturup oturmadığını nasıl anlarım ki, tekrardan çıkartıp taktık yine aynı? @deadfellow @P R O F O U N D

Son düzenleme:
1 ay oldu hocam.

Valorant'ta ve BF deneme şansınız var mı işlemci kullanımı görmek istiyorum acaba benim drop sebebi throttle mı diye? Öyleyse sıvı soğutma alacağım da.

Sıvı soğutma sonuç olur mu hocam, elimden gelen her şeyi yaptım. Soğutucu tam oturup oturmadığını nasıl anlarım ki, tekrardan çıkartıp taktık yine aynı? @deadfellow @P R O F O U N D
AK-620 çok iyi bir soğutucu. Kullandığın macun ya da montajlama problemli olabilir dediğim gibi.

AK-620 çok iyi bir soğutucu. Kullandığın macun ya da montajlama problemli olabilir dediğim gibi.

Kendi macununu kullandım. Arkadaşım yaptı montajı, tekrar macunu kaldırıp montaj yaptık hiç fark olmadı. Arkadaşın bahsettiği sıcaklık değerleri benden düşük. Sıvı soğutma çözüm galiba, siz ne dersiniz? Tekrar montaj deneyelim ama çok iyi anlamıyoruz bu işten. Kusura bakmayın sizi de kaç gündür darlıyorum bu konuda. Fiyatlar sabit değil, sıvı soğutma alıp çözeceksem elimi hızlı tutayım dedim. Ne yapalım, voltage denesek nasıl olur?

Spider-Man Remastered'da 1080p RT açık Ultra ayarlarda 2 saatlik oyun sonucu işlemcinin 55 dereceyi geçtiğini görmedim. Sesli çalışma gibi bir sorunu yok.

Hocam bunu gördünüz mü, devasa fark var. Ben de cidden sıkıntı var çünkü CS:GO ve Valorant'ta bile 60 dereceleri rahat görüyorum. Gerçi fan sesi rahatsız ettiği için slient veya normal tutuyorum. Yine de sesli çalışıyor normalde. Benzer ses sorunu sıvı soğutmada da olur mu?

Kendi macununu kullandım. Arkadaşım yaptı montajı, tekrar macunu kaldırıp montaj yaptık hiç fark olmadı. Arkadaşın bahsettiği sıcaklık değerleri benden düşük. Sıvı soğutma çözüm galiba, siz ne dersiniz? Tekrar montaj deneyelim ama çok iyi anlamıyoruz bu işten. Kusura bakmayın sizi de kaç gündür darlıyorum bu konuda. Fiyatlar sabit değil, sıvı soğutma alıp çözeceksem elimi hızlı tutayım dedim. Ne yapalım, voltage denesek nasıl olur?

Hocam bunu gördünüz mü, devasa fark var. Ben de cidden sıkıntı var çünkü CS:GO ve Valorant'ta bile 60 dereceleri rahat görüyorum. Gerçi fan sesi rahatsız ettiği için slient veya normal tutuyorum. Yine de sesli çalışıyor normalde. Benzer ses sorunu sıvı soğutmada da olur mu?
Sıvı soğutma çözüm olmayacak ki. AK-620 neredeyse sıvı soğutmayla eşdeğer bir soğutucu.

Sıvı soğutma çözüm olmayacak ki. AK-620 neredeyse sıvı soğutmayla eş değer bir soğutucu.

Hocam, aklıma RAM'ler geldi drop konusunda. Benim RAM slotlarım 1.ve 3. takılıydı, bunun yanlış olduğunu ve 2. ve 4. slotlara takmam gerektiğini öğrendim. Taktım, RGB RAM'lerim ve ışıkları yandı ama görüntü kayboldu. Şimdi de görüntü gelmiyor, tekrar çıkarttım farklı slota tek kanal denedim ama nafile. BIOS pil sıfırlama ile çözülür mü, çözülürse bu işlemi nasıl yapabilirim?

Hocam, aklıma RAM'ler geldi drop konusunda. Benim RAM slotlarım 1.ve 3. takılıydı, bunun yanlış olduğunu ve 2. ve 4. slotlara takmam gerektiğini öğrendim. Taktım, RGB RAM'lerim ve ışıkları yandı ama görüntü kayboldu. Şimdi de görüntü gelmiyor, tekrar çıkarttım farklı slota tek kanal denedim ama nafile. BIOS pil sıfırlama ile çözülür mü, çözülürse bu işlemi nasıl yapabilirim?

Hocam merhaba aradan neredeyse 1 yıl geçmiş çok merak ettim sorunu çözebildiniz mi acaba? Yoksa naptınız?

Bazen benzer sorun yaşıyorum, PC çok geç açılıyor ama şu an stabil.
Hocam sistemlerimiz benzer aslında. B650M DS3H var Gigabyte anakart. Kingston Fury CL28 6000 MHz ve subtimingsleri oynanmış RAMler var. Sizin geç açılması acaba m2 ssd kaynaklı mı diye düşünmekteyim ya da MSI'ın BIOS'u ile alakalı mı diye. Çünkü ben de böyle bir problem yok ki RAMleri de epey OC yaptım CL36 olan RAMler 28e düştü ve 6000 MHz bir de subtimingsler de orta ve üst sıkılıkta. SSD 980 Pro 1 TB var bende sistemin kurulu olduğu.

Hocam sistemlerimiz benzer aslında. B650M DS3H var Gigabyte anakart. Kingston Fury CL28 6000 MHz ve subtimingsleri oynanmış RAM'ler var. Sizin geç açılması acaba M.2 SSD kaynaklı mı diye düşünmekteyim ya da MSI'ın BIOS'u ile alakalı mı diye. Çünkü ben de böyle bir problem yok ki RAM'leri de epey OC yaptım CL36 olan RAM'ler 28e düştü ve 6000 MHz bir de subtimingsler de orta ve üst sıkılıkta. SSD 980 Pro 1 TB var bende sistemin kurulu olduğu.

Ben RAM ayarı yapmayı bilmiyorum, bilsem yapardım çok da iyi olurdu hocam. Belki de ondandır hocam ama bayağı geç açılıyor. Sırf bu yüzden gigabiyte anakartı değiştirip MSI almıştım. SSD kötü mü benim?

Geri
Yukarı