7600X RX 6800 Oyunlara girdikten sonra anlık donma

Yogito

Femtopat
RAM
Kingtson Fury 8x2 5200MHz CL40
Ekran kartı
RX6800
Anakart
MSI PRO B650M-A
İşlemci
AMD 7600x
Merhaba,

Geçen hafta bir sistem topladım ancak oyunlara ilk girdiğim zaman anlık bir donma oluyor. Birkaç saniye içerisinde düzeliyor ve performansımda herhangi bir düşüşe sebep olmuyor. Benchmark sonuçlarım olması gerektiği gibi. Yine de neden olduğunu anlamadım ve sorunun kaynağını bulmak istiyorum. Sürücü AMD 22.10.2 ve BIOS güncel durumda.

Sistem Özellikleri:
AMD 7600X
AMD RX6800
MSI Pro B650M-A
Kingtson Fury 8x2 5200MHz CL40
750W NZXT Gold 80+ PSU

Donma'dan kastın stutter ise bazı oyunlarda Shader Cache'in yapılandırılması gerekiyor, oyuna ilk defa girdiğinde oluyorsa ve süre geçince düzeliyorsa bir sorun yok.
Hangi oyunlarda yaşıyorsun? Bu dediğim şey genellikle Unreal Engine oyunlarda oluyor.

Donma'dan kastın stutter ise bazı oyunlarda Shader Cache'in yapılandırılması gerekiyor, oyuna ilk defa girdiğinde oluyorsa ve süre geçince düzeliyorsa bir sorun yok.
Hangi oyunlarda yaşıyorsun? Bu dediğim şey genellikle Unreal Engine oyunlarda oluyor.
League of Legends, Battlefield V ve Warframe şu anda bunu gözlemlediğim oyunlar. Söylediğim gibi bir performans sorunu yok. Genelde bu donmadan sonra sağ üstte AMD'nin arayüz bildirimi çıkıyor. Bu yüzden sürücü kaynaklı diye yorumladım, tabii işin aslı nedir bilmiyorum. Uzun süre sonra PC'ye geri döndüm ve ilk kez AMD kullanıyorum. Dolayısıyla AMD'ye özgü bir durum sandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı