7600X veya 7800x3D'lı FPS oyunları için sistem toplama

Bütçe
30000 veya 35000

StenlyMustafa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bütçem 30-35k arası. Genellikle CS2, Valorant ve PUBG yani FPS oyunları oynuyorum. Single oyunları pek oynamam.
Tam bir FPS aşığıyım. 240Hz monitor ileride alacağım. Tüm oyunları Low ayarda oynuyorum genellikle.
Tam istediğim 1080p olarak Low ayarlarda 300-600 FPS arası bir sistem toplamak.
İşlemcisini kesinlikle AMD istiyorum (7600X veya 7800x3D)
DDR5 sistem dizilebilirse çok iyi olur. 2 haftadır her şeyi deniyorum ben yapamadım.
Yardımcı olacak varsa çok sevinirim teşekkürler.
Sadece kasa arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ikisinden biri alınabilir işlemciyi çok yüksek almanıza bence gerek yok yakında zen5 çıkacak ona bir yükseltme yapılır 7800x3D çok pahalı çünkü.

Bu ikisinden biri alınabilir işlemciyi çok yüksek almanıza bence gerek yok yakında zen5 çıkacak ona bir yükseltme yapılır 7800x3D çok pahalı çünkü.

Hocam bu sisteme baktım fakat işlemcisi stok fan + SSD'si çok kötü ve RAM'ı 16.Ben 16x2 istiyorum. Ekran kartı çok iyi fakat diğer parçalar fiyat düşürmek için kaliteden ödün verilmiş. İşlemci konusunda yeni öğrendim zen5'in çıkacağını. DDR4'a dönüp 5600X yeterli olur mu FPS oyunları için ve 240Hz için? Hemde fiyattan düşmüş oluruz. Bilemedim yahu kafam çok karışık hala.

Hocam bu sisteme baktım fakat işlemcisi stok fan + SSD'si çok kötü ve RAM'ı 16.ben 16x2 istiyorum. Ekran kartı çok iyi fakat diğer parçalar fiyat düşürmek için kaliteden ödün verilmiş. İşlemci konusunda yeni öğrendim zen5'in çıkacağını. DDR4'a dönüp 5600X yeterli olur mu FPS oyunları için ve 240Hz için? Hemde fiyattan düşmüş oluruz. Bilemedim yahu kafam çok karışık hala.

Eğer İzmir veya yakınlarında oturuyorsan 5800x3D, 3060 Ti, 980 Pro vs. ve 360Hz monitörlü sistem sağlayabilirim, fiyat konusunda anlaşırız bende sadece FPS oyunları oynadığım için işlemci ağırlıklı bir sistem kurmuştum askere gideceğim için satıyorum.

Toplam: ₺35.292

Hocam bu sisteme baktım fakat işlemcisi stok fan + SSD'si çok kötü ve RAM'ı 16.Ben 16x2 istiyorum. Ekran kartı çok iyi fakat diğer parçalar fiyat düşürmek için kaliteden ödün verilmiş. İşlemci konusunda yeni öğrendim zen5'in çıkacağını. DDR4'a dönüp 5600X yeterli olur mu FPS oyunları için ve 240Hz için? Hemde fiyattan düşmüş oluruz. Bilemedim yahu kafam çok karışık hala.

Üstteki Technopat sisteminin 4060 Ti 16 GB olan modelde özelleştirmeden 32 GB RAM yapabilirsin SSD'yi ayrı alıp çift SSD yap derim ankartı da B650 yaparsın öyle de olur onun sıvı soğutucusu da var.

Eğer İzmir veya yakınlarında oturuyorsan 5800x3D, 3060 Ti, 980 Pro vs. ve 360Hz monitörlü sistem sağlayabilirim, fiyat konusunda anlaşırız bende sadece FPS oyunları oynadığım için işlemci ağırlıklı bir sistem kurmuştum askere gideceğim için satıyorum.

Yok hocam Ankara'da oturuyorum fakat 360Hz için hangi marka ve fiyat alabilir miyim?

Toplam: ₺35.292

Hocam güzel sistem teşekkürler.
Fakat acaba diyorum bu ekran kartı fazla değil mi benim için. İşlemciyi 7800x3D yapıp ekran kartını düşürsem daha iyi olmaz mı?

BENİM DİZDİĞİM SİSTEM BÖYLE

RAM(CL30)

ANAKART

KASA + SOGUTUCU + Power

İŞLEMCİ

SSD

BUNLAR EKRAN KARTSIZ TOPLAM 27,653 TL EDIYOR
10K VEYA 11-12K ya da 4060 ALSAM 36-37 K YAPIYOR

Ya da 7600X'e geçip Ekran kartınıda düşük tutacağım.
Çok kararsızım işlemcimi üst seviye olsa ekran kartımı bilemiyorum hala. Ben ise 7800x3D istiyorum her türlü ekran kartı zaten 2K veya 4K'da oynamayacağım. 1080p akıcı 360FPS versin bana kafi. En iyisi galiba 4060+7800x3D kombosu bilemedim.

Son düzenleme:
Yok hocam Ankara'da oturuyorum fakat 360hz için hangi marka ve fiyat alabilir miyim?

Hocam güzel sistem teşekkürler.
Fakat acaba diyorum bu ekran kartı fazla değil mi benim için.İşlemciyi 7800x3d yapıp ekran kartını düşürsem daha iyi olmaz mı?
PG259QNR 13.000 TL'den satacağım ama sarı site vs. bulaşmak istemiyorum :/

Geri
Yukarı