768P oyunculukta sorun çıkarmayacak ekran kartları

Çıkarmaz ama yanına güçlü bir işlemci lazım R3 1200AF olmaz mesela düşük kalır. i7-2600K yazmıştın yukarıda o olabilir yanına güzel bir soğutucu alırsın. O.C ile her oyunu ultra en az 60+ görürsün.

Lakin bak 1080P'de hem İ5-2500k kullanırsın hem de çok daha kaliteli bir görüntü elde edersin bence bir dene. Cennet sandığın o yer 2 ağacını arasına asılmış hamaktan ibaret olduğunu göreceksin 1080P ye geçince ne oluyor la diyor insan. i5-2500K + RX470 ikilisi 1080P 60FPS için yeterli şuan.
Zaten eski oyunlar oynuyorum hocam. Ben her konu açtığımda belirtirim, JC3 60 FPS hedef :D. i5-2500K + RX 470 ile 1080P 60 FPS olursa iyi olur. Hep eski nesil sistem konularında bana çok yardımcı oluyorsunuz hocam :).

1080P de orta/yüksek ayarlarda 60FPS alabiliyorsunuz lakin ultra ayarlarda 60+ görmek istiyorsan sana tavsiyem en düşük 1440x900 çözünürlükte monitör kullanman çünkü 1080P ye en yakın görüntülerden birisini bu sunuyor ve bence de oyunculuk anlamında günümüzde sınır çözünürlük 900P'dir.

Orta-yüksek ayarda 60FPS almak için 1080P monitör al.
Ultra ayarlarda 60+ FPS almak için 900P monitör al.
800TL ye de GTX1050 ti alma 😀

1080P de orta/yüksek ayarlarda 60FPS alabiliyorsunuz lakin ultra ayarlarda 60+ görmek istiyorsan sana tavsiyem en düşük 1440x900 çözünürlükte monitör kullanman çünkü 1080P ye en yakın görüntülerden birisini bu sunuyor ve bence de oyunculuk anlamında günümüzde sınır çözünürlük 900P'dir.

Orta-yüksek ayarda 60FPS almak için 1080P monitör al.
Ultra ayarlarda 60+ FPS almak için 900P monitör al.
800TL ye de GTX1050 ti alma 😀
RX 470 alırım zaten, 650 TL'ye daha iyi bir performans çok daha tatlı. Bir de TN panel çok mu kötü ya? TN panel hikayeli oyunlar için hiç önerilmiyor da.

Bence monitör al. Kalan paraya sistem topla. İlerde monitör alabilirsen sadece sistem de toplayabillirsin. Biraz daha FPS için monitörden kısmak mantıklı değil. En azından benim için böyle.

Bir de TN panel çok mu kötü ya? TN panel hikayeli oyunlar için hiç önerilmiyor da.
Kötü değil güzel bir paneldir. Kötü diyenler sürü psikolojisi yüzünden kötü diyor herkes kötü kötü diye diye adı çıktı TN panelin. Bende IPS de var ikisinin de artıları eksileri var. Monitör modeline göre değişkenlik gösteriyor. Tek başına oynuyorsan monitöre tam karşıdan bakıyorsan TN panel iyidir.

Kötü değil güzel bir paneldir. Kötü diyenler sürü psikolojisi yüzünden kötü diyor herkes kötü kötü diye diye adı çıktı TN panelin. Bende IPS de var ikisinin de artıları eksileri var. Monitör modeline göre değişkenlik gösteriyor. Tek başına oynuyorsan monitöre tam karşıdan bakıyorsan TN panel iyidir.
Evet, hiç eksen değiştirmeden, dümdüz bakıyorum monitöre. i5-2500K + RX 470 çok eski bir ikili deniyor fakat hala gideri var yani değil mi? Benim gibi oyuncular için özellikle. JC3 ve GTA V için alıyorum sistemi ben. İkisine de Medium-High ayarlarda yeterli olması yeterli.

Evet, hiç eksen değiştirmeden, dümdüz bakıyorum monitöre. i5-2500K + RX 470 çok eski bir ikili deniyor fakat hala gideri var yani değil mi? Benim gibi oyuncular için özellikle. JC3 ve GTA V için alıyorum sistemi ben. İkisine de Medium-High ayarlarda yeterli olması yeterli.
Eski olmasının kullanan açısısından yaratacağı tek problem fazla güç tüketmesidir. Fazla güç tüketen eski donanımlar da ne olur? Isınır. Bu yüzden PSU ve soğutucu sağlam olmalı. Millet keyfinden mi eski sistem alıyor bu işler bütçe meselesi. Sen dediğim gibi 900p den aşağı inme yine o oyunları oynarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı