768p'den 1080p'ye Geçiş: Monitör Tavsiyesi

Fyria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şimdiye kadar hayatım boyu 1366x768 monitör kullandım, hala da öyle.

Yakında 1080p monitör almayı düşünüyorum, ayrıca ekran kartım AMD olduğundan FreeSync destekli bir monitör alacağım.

Geçmeme değer mi? CS:GO tarzı oyunları bolca oynayan birisiyim. Ayrıca daha net mi olacak? Nasıl bir fark görürüm?

Mümkünse 600-700 TL civarında tavsiyede bulunabilirsiniz. FreeSync olsun, mümkünse 24 inç olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdiye kadar hayatım boyu 1366x768 monitör kullandım, hala da öyle.

Yakında 1080p monitör almayı düşünüyorum, ayrıca ekran kartım AMD olduğundan FreeSync destekli bir monitör alacağım.

Geçmeme değer mi? CS:GO tarzı oyunları bolca oynayan birisiyim. Ayrıca daha net mi olacak? Nasıl bir fark görürüm?

Mümkünse 600-700 TL civarında tavsiyede bulunabilirsiniz. FreeSync olsun, mümkünse 24 inç olsun.
CS: GO vb. FPS oyunlarında çözünürlükten çok, akıcı ve giriş gecikmesi düşük olan monitörler farkını ortaya koyar. 600 TL bütçen var ise tabii ki bahsettiğin monitörlere bakabilirsin ama ekran kartın çok eski değilse, DVI girişine sahip ise ve acele etmem, belirli bir müddet para biriktirebilirim diyorsan; 1ms / 144 Hz monitörlere bakabilirsin. Örnek olarak:

BenQ XL2411 24" 1ms (Analog+DVI-D+HDMI) 144hz Full HD Oyuncu Fiyatı

Asus VG248QE 24” 144hz 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Fiyatı

ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı

Ama illaki 700 TL civarı olsun istiyorsan bunlara bakabilirsin:

• 75 Hz ve FREESYNC ama 21.5 inç: Acer KG221QBMIX 21.5'' 1ms 75Hz (Analog+HDMI) Freesync Full Fiyatı

• 24 inç ama 60 Hz, FREESYNC yok: Philips 246V5LDSB/00 24'' 1ms (Analog+DVI-D+HDMI) Full HD Fiyatı

Son düzenleme:
Ekran kartımda DP girişi var. Çok eski değil. Hatta oldukça yeni.

24 inç ile 21.5 inç arasında ne kadar fark olur ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı