7700K boşta 45-50 derece normal mi?

challengermert

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bilgisayardan çok anlamadığım için parçalarını direkt yazıyorum.

Corsair RM 750X güç kaynağı.
Corsair Obsidian serıes 450D kasa.
Intel 7700K işlemci.
ASUS ROG STRIX Z270'e Gaming anakart.
Liquid Freezer 240 sıvı soğutucu.
ASUS ROG STRIX GTX 1080 ekran kartı.
Samsung SSD 960 Evo 1 TB.

İşlemci sıcaklığımı Core temp adlı programla ölçtüğümde masaüstündeyken (boştayken) 45-50 derece arası gidip geliyor. Bu normal midir? Eğer değilse ne yapmalıyım. Teşekkür ederim.
Düzenleme: Kasa 2017 senesinde alınmıştır. 2019 senesinde bakımı yapılması için Kadıköy'de bir bilgisayarcıya götürülmüştür. ( Termal macun, toz sorunları çözülsün diye.)

Herkese merhaba, bilgisayardan çok anlamadığım için parçalarını direkt yazıyorum.

Corsair RM 750X güç kaynağı.
Corsair Obsidian serıes 450D kasa.
Intel 7700K işlemci.
ASUS ROG STRIX Z270'e Gaming anakart.
Liquid Freezer 240 sıvı soğutucu.
ASUS ROG STRIX GTX 1080 ekran kartı.
Samsung SSD 960 Evo 1 TB.

İşlemci sıcaklığımı Core temp adlı programla ölçtüğümde masaüstündeyken (boştayken) 45-50 derece arası gidip geliyor. Bu normal midir? Eğer değilse ne yapmalıyım. Teşekkür ederim.
Düzenleme: Kasa 2017 senesinde alınmıştır. 2019 senesinde bakımı yapılması için Kadıköy'de bir bilgisayarcıya götürülmüştür. ( Termal macun, toz sorunları çözülsün diye.)
Değil.

Hiç normal değil, termal macun soğutucu ile gelen mi?

Şöyle oldu, ilk soğutucu ile gelen sıkıldı 2017'de. Sonra bir şeyler demişti ben kendiminkini kullandım demişti 2017'de kasayı montaj yapan adam. Daha sonra ise 2019'da kadıköy'de götürdüğüm yerdeki adam kendi macununu kullandı sanırsam. 1 senede macun eskir, kurur mu?

Yeni bilgileri paylaşayım dedim arkadaşlar.
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg
5. ve 6. fotoğrafta işlemci stres testindeyken değerler bulunmaktadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı