7700K sürekli değişen sıcaklık değerleri

lanetben

Hectopat
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Yapı market mağaza müdürü
MSI Z170A M3 üzerine 7700K yeni aldım yanında Cooler Master Seidon 120v v3 kullanıyorum, daha önce i5 6500 kullanıyorudum ısı ile ilgilenmedim bile. Stok fan ile 40-50 ulaşıyordum ki sernsörler normaldi.

Format attım sürücüleri güncel olarak yükledim boşta iken Command center sensöre baktığımda karalama defteri gibi o kadar çok sık değişiyor ki anlık 80, 70, 30, 35, 40, 50 sürekli değişiyor. BIOS resetleyip Coomand Center sildim Aida64 üzerinden bakıyorum aynı sürekli değişiyor, bunun sebebi nedir ?

Command Center'da voltajları kontrol ettim Core Voltage baktım SA Voltage kırmızı normalin üzerinde gibiydi default yaptım düzeldi fakat ısılar halen aynı!

Yük altında 80 görüyorum 70- 75-80 arası oynuyor. Sıvı soğutma ile normal mi yani bu ? Foto paylaşıyorum konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

cpu.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde aynı sorunum var. İşlemciyi garantiye göndersem çözerlermi? Yoksa normal durum mu? Oyunlarda 75 80 dereceyi buluyor. Yarım saatte 5 fan artı sıvı soğutma olmasına rağmen üstelik kış ayına geldik havanın durumu belli. İ7-7700K değerleri nasıl olmalı sizce?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı