Kasa içi ısı, hız göstergesi cihazı

Ali CEYLAN

Hectopat
Daha fazla  
ddd.jpg

Şu fotoğrafaki sağ alt bölümde görünen tablet vari zımbırtnın ne olduğu hakkında fikri olan var mı?
Tahminen Android yüklü bir tablet. Biraz kodlama ile otomatik açılış ve USB üzerinden bilgi alıyor olmalı. Bu kısımlar biraz çetrefilli olsa da bir danışayım dedim. Fena görünmüyor. Sanıyorum ki içindeki yazılım ile Windows üzerinde bir yazılım aracılığı ile haberleşiyor olsa gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir HDMI bir de guc baglantisi takili ve evet sanirim 2. ekran olarak islev goruyor. Fazla bir ise yaradigini dusunmuyorum.

Buna ugrasmaktansa Arduino ile yapmak daha iyi olur bence. Bilgisayari acabilir, fanlari uzaktan yonetebilir ve ekran panelinden isi, nem degerlerini gozlemleyebilirsin.

Islemci, Ekran karti ve RAM gibi kullanimlari da Wi-Fi modulu ile belki bir sekilde alabilir, yine ayni ekrandan izleyebilirsin diye dusunuyorum.

Son düzenleme:
Android üzerinden görüntü yansıtma var da, Windows'tan Android sisteme ikinci monitör gibi tersine aktarım söz konusu mu ki? Enreresan. Dedikleriniz mantıklı evet.
Bir işe yaramadığı kesin. Görsel zevk diyelim.

Hocam böyle aletler genelde pahalı olur.

Arkadaşların yorumlarından yola çıkarak böyle işler için tasarlanan 7” ekranlar olduğunu söyleyeyim.

Ama bazı donanımlar kendiliğinden bu tarz değerleri gösteren ekranlarla geliyor, bunu unutmamak gerek. Ek monitör gibi değil de direkt gösterge olarak çalışan bir cihaz da bulunabilir belki.

Ben şahsen bilgisayarımdan bir HDMI çıkışını böyle bir şey ile işgal etmezdim.

Bunu inceleyebilirsiniz:

Ek olarak Arduino veya Raspberry ile bir ekran da kullanabilirsiniz. Arduino ile çok kaliteli bir görüntü alamasanız da basit görüntüler gösterilebilir aslında, ucuz da olur.

Geri
Yukarı