7700TL'ye 5600G sistem alınır mı?

Bütçe
8000

Slowanger

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam,
Şu anda sepetimde toplamış olduğum 5600G APU bir sistem var, ortalama 7700 civarında tutuyor her şey dahil. Ancak merak ettiğim husus şu, bu paraya daha iyi sistem dizilir mi? Ek olarak bütçeyi aşmadan parçalar üzerinde yapabileceğim iyileştirmeler var mı?

kullandığım parçalar:

AMD Ryzen 5600G.
Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600MHz (OC)
Kingston Fury Beast 8 GB 3600MHz DDR4 CL17 (2 Adet)
Corsair CC-9020132-EU Spec Delta CV650 80+
WD SN730 256 GB 2000MB-1000MB/s M.2 SSD

Teşekkürler...

Son düzenleme:
Bu da 7400 tutuyor hocam.

2-3 Bin daha ekleyip ekran kartlı bir sistem almak çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. APU işlemciler çok güçsüz.

Maalesef hocam, bütçem buna el vermiyor... Sistemi sadece iş amaçlı (Grafik Tasarım, Front-End Low-Poly 3D Render) ve rekabetçi oyunlar için kullanacağım. Bu amaçlar göze alındığında yeterli olabileceğini düşünmüştüm bu işlemcinin. Sizin fikriniz nedir?

Bu da 7400 tutuyor hocam.

5600G'den daha performanslı bir sistem sanırsam hocam, işlemci ve performansı hakkında hiçbir fikrim yok. Tavsiye eder misiniz?

Maalesef hocam, bütçem buna el vermiyor... Sistemi sadece iş amaçlı (grafik tasarım, Front-End Low-poly 3D render) ve rekabetçi oyunlar için kullanacağım. Bu amaçlar göze alındığında yeterli olabileceğini düşünmüştüm bu işlemcinin. Sizin fikriniz nedir?

5600G'den daha performanslı bir sistem sanırsam hocam, işlemci ve performansı hakkında hiçbir fikrim yok. Tavsiye eder misiniz?

Oyun için attığım ekran kartlı sistem daha mantıklı olur hocam yok ben render vs. yapacağım diyorsanız 5600G daha mantıklı olur.

Ekstra olarak bu parçalarla da alabilirsiniz attığım sisteme ama fiyat biraz daha artıyor sanırım 700-1000 TL arasında.

Oyun için attığım ekran kartlı sistem daha mantıklı olur hocam yok ben render vs. yapacağım diyorsanız 5600G daha mantıklı olur.

Ekstra olarak bu parçalarla da alabilirsiniz attığım sisteme ama fiyat biraz daha artıyor sanırım 700-1000 TL arasında.
Hocam yardımlarınız için teşekkürler, 5600G olan sistemi alıp birkaç ay sonra ekran kartı eklemesi yapacağım. Ancak kafamı kurcalayan bir soru var, anakartın bios sürümü eski gelirse sistem beni bios ekranına ulaştırabilir mi? Ulaştıramazsa ne tür bir yol izlemeliyim? Ek olarak B450M S2H anakartın bellek uyumluluk listesinde bu belleklerin adını bulamadım. Bir soruna yol açar mı?
Bir diğer noktada anakart değişimi yapabilirim aslında bu sisteme bu anakart biraz düşük kalıyor gibi... Ancak B450M Mortar Max ve B550M çipsetli anakartlar arasında arada kaldım. B450M Mortar Max çok portlu güzel özellikli bir kart, B550 anakartlar ise genel olarak pci 4.0 olarak öne çıkıyor. Bu sisteme 6600 serisinden bir ekran kartı takmayı düşündüğüm göz önüne alınırsa hangi anakart mantıklı olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı