771 pin işlemciyi modlayıp 775'te kullanmak

cimi41

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir PC alacağım inşallah.
İşlemci Xeon X5482 3.2GHz.
Ekran kartı GT730 4 GB.
2+2+2+2=8 GB DDR2 RAM.
Anakart Gigabyte P43 - ES3g.

Bu sistemi aldıkten sonra DDR3 775 pin bir anakart alıp işlemci modlamak ne kadar mantıklı yaptığım işleme değecek performansı alabilecek miyim?
Ve modlama için mod sticker lazım onu da bulmam biraz sıkıntı olabilir şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Not alırsam hangi anakartı tercih edersiniz.

Son düzenleme:
775 pin işlemcilerin en iyisi bile iş görmez artık, ayrıca o modlama işini profosyonellerin yapması gerekir herhangi bir hata işlemcinin bozulmasına sebep olabilir

Ekran kartı GT730 4 GB.
2+2+2+2=8 GB DDR2 RAM.

Bu sistemi aldıkten sonra DDR3 775 pin bir anakart alıp işlemci modlamak ne kadar mantıklı yaptığım işleme değecek performansı alabilecek miyim?
Ve modlama için mod sticker lazım onu da bulmam biraz sıkıntı olabilir şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Hazır modlu olan modelleri tercih edebilirsiniz. Hazır modlu X5460 bulabilirsiniz.

A.

Peki performansta ne kadar bir fark olur ortalama.
Şimdi şöyle anlatayım;

X5482 1600 FSB bir işlemcidir yani 3.2 GHz hızı alabilmek için anakartınıza çok daha fazla yük bindirmek zorunda kalacaksınız ve bu yüzden fazla hız aşırtmada yapamazsınız.

X5460 ise 3.16 GHz'de çalışıyor ve bu değeri elde edebilmek için 1333 MHz FSB gerektiriyor. E0 revizyonlu bir modelini alınız. X5460 en yüksek hız aşırtma potansiyeline sahip X54** serisi Xeon işlemcilerden bir tanesidir. X5460 en iyi seçenek olacaktır.

Performans olarak bir fark yok. X5460 daha iyi hız aşırtma potansiyeline sahip ve anakartınızın kuzey köprüsüne daha az yük bindirecektir.

Şimdi şöyle anlatayım;

X5482 1600 FSB bir işlemcidir yani 3.2 GHz hızı alabilmek için anakartınıza çok daha fazla yük bindirmek zorunda kalacaksınız ve bu yüzden fazla hız aşırtmada yapamazsınız.

X5460 ise 3.16 GHz'de çalışıyor ve bu değeri elde edebilmek için 1333 MHz FSB gerektiriyor. E0 revizyonlu bir modelini alınız. X5460 en yüksek hız aşırtma potansiyeline sahip X54** serisi Xeon işlemcilerden bir tanesidir. X5460 en iyi seçenek olacaktır.

Performans olarak bir fark yok. X5460 daha iyi hız aşırtma potansiyeline sahip ve anakartınızın kuzey köprüsüne daha az yük bindirecektir.

Güzel diyorsunda işlemciyi ben secmiyorum ki hazır bir PC alacağım 2. el arkadaşımdan alacağım.

Yorum için teşekkürler.

Ekran kartı GT730 4 GB.
2+2+2+2=8 GB DDR2 RAM.

DDR 2 ramin varsa nası DDR 3 anakarta takacaksın onu?

2. Nesil i5 bile x5460'a fark atıyor. Zamanında Xeon toplamıştım bende. Bence artık değmez. Çünkü o fiyatlara 2,3,4. nesil işlemciler bulunuyor. Onlar daha mantıklı diye düşünüyorum. Tabi arkadaşınızdan alacağınız fiyatı bilmeyerek bu yorumu yapıyorum.

2. nesil i5 bile X5460'a fark atıyor. Zamanında Xeon toplamıştım bende. Bence artık değmez. Çünkü o fiyatlara 2, 3,4. nesil işlemciler bulunuyor. Onlar daha mantıklı diye düşünüyorum. Tabi arkadaşınızdan alacağınız fiyatı bilmeyerek bu yorumu yapıyorum.

800 TL civarı bir şey.
2. nesil i5 bile X5460'a fark atıyor. Zamanında Xeon toplamıştım bende. Bence artık değmez. Çünkü o fiyatlara 2, 3,4. nesil işlemciler bulunuyor. Onlar daha mantıklı diye düşünüyorum. Tabi arkadaşınızdan alacağınız fiyatı bilmeyerek bu yorumu yapıyorum.

Peki bir sorum daha var 6.nesil i3 mü yoksa Xeon X5482 mi daha iyi.
i3 6.nesil için hangi anakartı almalıyım ugyun fiyatlı (elimde 4+4+2=10GB DDR3 RAM var ona göre önerin lütfen)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı