775 pin işlemci önerisi

zuxxypat

Femtopat
Daha fazla  
GT730 ekran kartı ve E5300 işlemcim var. Çoğu kişi darboğaz yapmaz dedi ama CoD 4'te bile cayir cayır darboğaz oluyor. Mafia 2 oynayacağım normalde çok rahat açması lazımken çok yüksek darboğaz yiyorum ekran kartı %40 falan kullanıyor. CPU %100 ekran kartı % 40 olmasına rağmen 30 FPS açıyor ama ani droplar yiyorum zevkim kaçtı artık oyun oynamak istemiyorum. Bu yüzden işlemci almayı düşünüyorum anakart 775 pin (ekran kartı MSI 4 k destek var ama 4K oyun oynatmaz çok eski bir kart değil )

Intel Core 2 Extreme QX9770 o pin için alınabilecek en iyi işlemci, fakat piyasada yok. Q9400-Q9550 gibi bir işlemci takarsanız GT730'u beslemeye yeteceğini düşünüyorum.

Sağol reis Q 9400 almaya karar verdim
Alabilirsiniz hocam, bende kullanıyorum GTX 750 Ti seviyesine kadar besleyebilen bir işlemci. Fakat stok fan ile kullanacaksanız dikkat edin derim, sıcak havalarda boşta 50-60 dereceye çıkıyor.

Hocam modlu işlemci almanı öneririm çok performanslı ancak ısınıyor o durumda kule tipi soğutucu alarak çözülüyor kendimde kullanıyorum, önerim Xeon X5460.

Geri
Yukarı