775 pin işlemci önerisi

Bütçe
yok
2021 karantina zamanlarında bir hevesle Minecraft yayınları açmıştım. :D çok da sıkıntı çıkarmıyordu. Tabii ki zorlanıyordu ama belirttiğim gibi soketine göre bu işlemciler çok iyi iş başarıyor.
Zaten biz de bunu diyoruz. Soketine göre iyi iş başarıyor. Artık bitti dostum uygulamalarda sıkıntı çıkarıyor, oyunları açmıyor, açtığı oyunlarda kastırıyor. Ben de yıllardır E5450 kullanıyorum değiştirmeye bakıyorum. Ben aldığımda 30 TL falandı bunlar.

1697732641086.png

H81m 16 GB RAM i5 4.nesil 1000TL-1500TL arası gidiyor daha ucuzada bulabilirsin bence alınır takarsını Valorant 150 200 CS:GO 2'de 100FPS alırsın.
i5 4. nesil yerine Xeon E3 1230 falan bakılabilir.

Zaten biz de bunu diyoruz. Soketine göre iyi iş başarıyor. Artık bitti dostum uygulamalarda sıkıntı çıkarıyor, oyunları açmıyor, açtığı oyunlarda kastırıyor. Ben de yıllardır E5450 kullanıyorum değiştirmeye bakıyorum. Ben aldığımda 30 TL falandı bunlar.

Eki Görüntüle 1982968

i5 4. nesil yerine Xeon E3 1230 falan bakılabilir.

Arkadaşın bütçesi olmadığı için zaten soketinin en iyilerinden birini öneriyorum. Yoksa bende daha yeni nesil teknolojilere geçmesini öneririm.

Bütçen ne kadar. İkinci el bir i5'li sistem al rahatlarsın.
dostum bütçe konusunda bişeyler yapabilirim illa para bulurum sadece rahat oynayabilceğim her oyunu kaldırabilceği bir sistem istiyorum öneriniz varsa yazabilirsiniz

dostum bütçe konusunda bişeyler yapabilirim illa para bulurum sadece rahat oynayabilceğim her oyunu kaldırabilceği bir sistem istiyorum öneriniz varsa yazabilirsiniz
yani anakart değişebilirim ama anakart değiştiğimde ramim ve ekran kartımın değişmesi zorunlu olmasın sadece ana kart ve işlemci değişirim eğer tüm oyunları açarsa

Dostum bütçe konusunda bir şeyler yapabilirim illa para bulurum sadece rahat oynayabileceğim her oyunu kaldırabileceği bir sistem istiyorum öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Yani anakart değişebilirim ama anakart değiştiğimde RAM'im ve ekran kartımın değişmesi zorunlu olmasın sadece anakart ve işlemci değişirim eğer tüm oyunları açarsa.

RAM değiştiemek istemiyorsan RAM'ların DDR kaç ise ona göre anakart alman gerekecek. 775 pin anakartlarda DDR3 zor bulunduğuna göre büyük ihtimal DDR2 RAM'lerin. Her türlü değişmen gerekebilir.

RAM değiştiemek istemiyorsan RAM'ların DDR kaç ise ona göre anakart alman gerekecek. 775 pin anakartlarda DDR3 zor bulunduğuna göre büyük ihtimal DDR2 RAM'lerin. Her türlü değişmen gerekebilir.
ddr3 yazıyo

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-20 000239.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-20 000239.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 15
DDR3 bir anakarta geçebilirsiniz. İkinci el H81 bir anakart ve Xeon E3 1230 falan takabilirsiniz.

Xeon'lar çok ısınıyor madem yeniliyor kule tipi soputucu da alsın.

Geri
Yukarı