775 soket 3 slotlu DDR3 RAM özellikli anakart önerisi

775 soket ölü yatırım en fazla 50 tl veririm. Hatta vermiştim de, desteklediği işlemciler c2q serisi zaten kötü, iyi bir GPU takacaksan önermem. Yok ucuza kapatmak istiyorum diyorsan ga-G41 combo veya P5G41T en iyisi zaten. 500 liran faan varsa X3440 - H55 ikilisini diz bence.
ekran kartım : rx550
işlemci : q9550
ramlerim yetmediğinden dolayı artırıcam işlemcim desteklemediğindemin dolayı 775 kulanıyorum
Zamanında overclock babası bir karttı ve combo 3'er adet DDR2 ve DDR3 var üzerinde.
ama DDR2 kötü değilmi

ramlerim yetmediğinden dolayı artırıcam işlemcim desteklemediğindemin dolayı 775 kulanıyorum
İşlemci hazırsa masraf yapma o zaman, G41 combo al. 100-150'den fazla verme bu arada. Yok işlemciyi almadıysan direkt 775 sistemi çöpe at x3440 - h55 ikilisini topla.

ama DDR2 kötü değilmi
Bu arada intel 775 soket anakartlar tek slot 2gb RAM destekler. Tek slot 4GB RAM'in varsa şansına küs.
2+2+2+2 şeklinde takarsın, zaten 2g ddr3 ramler ucuz.

Bu arada Intel 775 soket anakartlar tek slot 2 GB RAM destekler. Tek slot 4 GB RAM'in varsa şansına küs.

Ben pek anlamam bu işlerden ben sadece 3 slot RAM yeri olsun anakartda 2 + 2 üçüncüsünede 4 GB RAM takmayı düşünüyorum yani böyle bir ana kart bulamaz mıyım kafam çok karıştı anlamıyorum pek bu işlerden kusura bakmayın.
Bu arada Intel 775 soket anakartlar tek slot 2 GB RAM destekler. Tek slot 4 GB RAM'in varsa şansına küs.
2+2+2+2 şeklinde takarsın, zaten 2G DDR3 RAM'ler ucuz.

4 slotlu DDR3 RAM'ler çok para istiyormuş arkadaşın dediğine göre benim bütçem yok o kadar.

Ben pek anlamam bu işlerden ben sadece 3 slot RAM yeri olsun anakartda 2 + 2 üçüncüsünede 4 GB RAM takmayı düşünüyorum yani böyle bir ana kart bulamaz mıyım kafam çok karıştı anlamıyorum pek bu işlerden kusura bakmayın.

4 slotlu DDR3 RAM'ler çok para istiyormuş arkadaşın dediğine göre benim bütçem yok o kadar.
Basitçe anlatmak gerekirse, tek bir tane DDR3 4GB RAM çalışmaz, anakart desteklemez.
Anakartın 4 RAM slotu var, sen ister 2 + 2 toplamda : 4GB RAM takarsın. İstersen 2+2+2+2 takarsın.

Hocam 250 TL bütçeniz var ise anakartınızı ve işlemcinizi satın oradan gelen parayla 400 - 450 TL civarına Xeon X3440 ve H55 anakart bulabilirsiniz ve daha performanslı bir sistem olur.

Ya o işlere pek girmek istemiyorum işlemcimi yeni aldım zaten şu an ben sadece RAM'lerimi artırmak istiyorum.
Basitçe anlatmak gerekirse, tek bir tane DDR3 4 GB RAM çalışmaz, anakart desteklemez.
Anakartın 4 RAM slotu var, sen ister 2 + 2 toplamda: 4 GB RAM takarsın. İstersen 2+2+2+2 takarsın.

Bu ankart ı önermişlerdi önceden bu ankart mı almalımıyım ?
Basitçe anlatmak gerekirse, tek bir tane DDR3 4 GB RAM çalışmaz, anakart desteklemez.
Anakartın 4 RAM slotu var, sen ister 2 + 2 toplamda: 4 GB RAM takarsın. İstersen 2+2+2+2 takarsın.

Ozman ben bu gösterdiğim anakartı alacağım 2+2 DDR 3 bende var zaten 2+2 de DDR2 RAM alırım alırım böylece halletmiş olurum doğru mudur?

Son düzenleme:

Çift RAM slotlu DDR3 G41, P35, P41, P43, P45 yonga setli anakartlarda eğer 8 GB DDR3 RAM desteği sunuyorlarsa, tek modül 4 GB RAM takabilir bir slota.

Yeni konular

Geri
Yukarı