7800x3D için Core Performance Boost açılmalı mı?

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 7800x3D işlemcisine sahibim BIOS güncellemesinden önce boştaki sıcaklıklar vs düşüktü fakat güncelledikten sonra boşta 45-55 derecelerde seyrediyor. 7800x3D için Core Performance Boost ayarı kapalı mı durmalı açık mı?

CPB kapatırsan eğer işlemci kendini 4.2 GHz' e sabitliyor. Buda demek oluyor ki 90 FPS aldığın ultra ayarlardaki oyunda 65-70 FPS'e kadar geriletmesine sebep olacaktır. Evet sıcaklık çok iyi şekilde azalıyor. Denedim test ettim.

CPB kapatırsan eğer işlemci kendini 4.2 GHz' e sabitliyor. Buda demek oluyor ki 90 FPS aldığın ultra ayarlardaki oyunda 65-70 FPS'e kadar geriletmesine sebep olacaktır. Evet sıcaklık çok iyi şekilde azalıyor. Denedim test ettim.
Galiba sende 7800x3d kullanıyorsun cpb kapalı mı kullanıyorsun açık mı?

Koskoca forumda yardım edebilecek birileri yok mu :D

Dostum daha açık nasıl yardımcı olalım sana. CPB kapatırsan sıcaklıkların düşer ve aynı orantıda performansında düşer. Sen düşük sıcaklık az performans istiyorsan kapalı kullancan. Bende 7800x3d kullanıyorum.

Dostum daha açık nasıl yardımcı olalım sana. CPB kapatırsan sıcaklıkların düşer ve aynı orantıda performansında düşer. Sen düşük sıcaklık az performans istiyorsan kapalı kullancan. Bende 7800x3d kullanıyorum.
Dostum orasını anladım zaten. Bu mevzu 7800x3d için gerekli mi onu soruyorum ben.

Yahu sen eğer 7800x3d ni 7600 gücünde kullanmak istiyorsan sana kalmış. Niye gerekli olsun böyle bir şey. İşlemci kendini sınırlıyor diyorum. Masaüstü takılıyorum. Oyunla işim olmaz. Öylesine aldım diyorsan kapatabilirsin.

Hocam iyi bir Anakart in varsa açik kullanmani öneririm, eğer giriş seviye ve soğutucusu olmayan Anakart varsa tavsiye etmem,sicaklik sorunu yaşarsın en basiti Sistem kendini kapatma gibi sorunlar yasayabilirsin.

Gerekli. Soğutmada ciddi sıkıntınız yoksa mutlaka ve mutlaka açık olmalı.
Valla max 80 gördüm yüklendiğinde normalde 70-75 bazı oyunlarda da 60-65 boşta 50-55 arası takılıyordu. Cpb kapattıktan sonra boşta 44 civarı oyunlardada şu anlık 60’ı geçtiğini görmedim hatta cs de daha akıcı geldi.

Hocam iyi bir Anakart in varsa açik kullanmani öneririm, eğer giriş seviye ve soğutucusu olmayan Anakart varsa tavsiye etmem,sicaklik sorunu yaşarsın en basiti Sistem kendini kapatma gibi sorunlar yasayabilirsin.
Soğutucu olarak lt520, anakart olarak MSI MPG B650 Carbon Wi-Fi kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı