Core Performance Boost açılmalı mı, kapatılmalı mı?

Diss2ready

Decapat
Daha fazla  
İşlemcim Ryzen 5 2600X. Şuana kadar Core Performance Boost açık kullandım ama bazı yerlerde ve forumlarda kapayın denilmiş. Sizce açılmalı mı, kapatılmalı mı? FPS açısından farkı ne olur?

Arkadaşlara katılıyorum. İlaveten şunu söyleyebilirim, eğer güzel bir soğutucunuz varsa açık kalması daha iyi olur. Yani sıcaklıklar 60 dereceyi pek geçmiyorsa ya da en fazla 65'leri falan görüyorsa açık kalabilir, güzel olur.

Sıcaklıklar çok artmıyorsa açık bırakabilirsiniz.

Biz sıcaklıkları düşürmek adına kapatın diyoruz genelde.
Ryzen de sıcaklık artışının çözümü olabiliyor eğer sıcaklığınız yüksekse kapatın.
FPS fazla düşmez ama sıcaklığı bayağı düşürdüğü kesin. Eğer işlemciniz ısınıyorsa kapatın. Isınmıyorsa açık kalsın daha iyi performans alacaksınız.
Yüksek ısı ve ani ısı dalgalanmaları oluşur. Eğer kasma donma oluşmuyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.
Arkadaşlara katılıyorum. İlaveten şunu söyleyebilirim, eğer güzel bir soğutucunuz varsa açık kalması daha iyi olur. Yani sıcaklıklar 60 dereceyi pek geçmiyorsa ya da en fazla 65'leri falan görüyorsa açık kalabilir, güzel olur.

Herkese teşekkürler, yardımcı oldunuz. Sıcaklık değerleri normal, kasma donma vb. bir durum da yaşamadım. O zaman açık kalması daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı