7800x3D için Curve Optimizer ayarları ne olmalı?

Hocam merhaba. Ben de 7800X3D alacağım. Bu ayarlar stabil mi ve ne getirisi olur?

Hocam merhaba. Ben de 7800X3D alacağım. Bu ayarlar stabil mi ve ne getirisi olur?
Ben 7600x işlemcim de sıkıntısız kullanmaktayım. Herkeste stabil olacak diye bir durum yok, tabii biraz da silikon kalitesi ile ilgili bir durum. Ama muhtemelen sorunsuz kullanabilirsiniz. Önerim; soğutma durumunuzun performansına göre PPT değerini daha yüksek verip deneyin.(150W gibi) Eğer ki sıcaklık değerlerinden memnunsaniz öyle kullanın. Sıcaklıklar size göre yüksek olursa PPT değerini yavaş yavaş aşağıya çekebilirsiniz. En ideal değerleri deneyip yanılma yoluyla elde edersiniz.

Sağ ol hocam. Ben Noctua NH-U12-A model hava soğutucuyla 7800X3D kullanacağım. Yeterli olur mu sizce?

Bu durumda silikon kalitesiz diye yetkili servise verip değişim talep edebiliyor muyuz? En nihayetinde herkes aynı parayı ödüyor neden aynı kaliteyi alamıyor?

Bu durumda silikon kalitesiz diye yetkili servise verip değişim talep edebiliyor muyuz? En nihayetinde herkes aynı parayı ödüyor neden aynı kaliteyi alamıyor?

Bilmiyorum hocam değişim durumunu. Seri üretim olduğu için öyle denk geliyor muhtemelen.

Merhaba işlemci frekansım 4150den yukarıya çıkmıyor ne oyunda ne benchmarkta. Isınma problemi de yok. Occt testinde veya r23 te 49 derecelerde geziyor. Stres testinde 49 derece çok düşük değil mi? Ne yapmam gerekiyor? Güç seçeneklerini tek tek denedim. Anakartım msi b650 gaming plus

Dosya Ekleri

• D038D3F9-C929-46AC-A2ED-F81ACDD50453.jpeg
    269,4 KB · Görüntüleme: 37
Hocam ben 105 yazdığım zaman diğer değerler 0 da kalıyor auto seçeneği yok bios um güncel msi b650 gaming plus anakartım. Birde suan -35 curve de sistem mavi ekran vermiyor çalışıyor ancak curve ayarı yapsam da yapmasam da resimdeki gibi clock 4.9 dan anlık 3.9 a düşüyor sürekli sebebi ne olabilir ?

Edc ve tdc bende Auto olmuyor 0 görünüyor bu ayarları yapınca benim sistem cok kastı anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…