7800x3D için sıvı soğutucu tavsiyesi

B.J. Blazkowicz

Kilopat
Arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle herkesin bayramını kutluyorum.

Ryzen 7800x3D işlemci için uzun vadede yarı yolda bırakmayacak bir sıvı soğutucu önerir misiniz?

Arctic Liquid Freezer II düşünüyordum ancak görünümü hoşuma gitmiyor. Hiç olmazsa onu aratmayacak muadilde bir ürün olması gerekiyor.

Sıcak iklimde yaşıyorum, önerilerinizde bunu dikkate alırsanız sevinirim.

Ryzen 7800x3D işlemci için uzun vadede yarı yolda bırakmayacak bir sıvı soğutucu önerir misiniz?

Arctic Liquid Freezer II düşünüyordum ancak görünümü hoşuma gitmiyor. Hiç olmazsa onu aratmayacak muadilde bir ürün olması gerekiyor.

Corsair H100 Noctua NH-DH15s

DeepCool LS720'ye bakabilirsin.

Hocam msi k240 kullanıyorum vede memnunum. Ama aklım msi k360 ta kaldı, keşke onu alabilseydim dediğim oldu. Bütçeniz varsa alabilirsiniz..

En iyiden iyiye doğru sıraladım fakat en üstte Türkiye'deki stoklara göre hala Arctic var, bilginiz olsun.

En iyiden iyiye doğru sıraladım fakat en üstte Türkiye'deki stoklara göre hala Arctic var, bilginiz olsun.
Buradaki şişik fiyatları dikkate aldığımızda asla değmez. Arctic LF II ise aşırı kalın olduğu LS520, LS720 gibi seçenekler varken DeepCool'u öneriyoruz.

Buradaki şişik fiyatları dikkate aldığımızda asla değmez. Arctic LF II ise aşırı kalın olduğu LS520, LS720 gibi seçenekler varken DeepCool'u öneriyoruz.
Soğutma bloğunun bile kalitesi farklı, hepsiyle haşır neşir olduğum için 1.kullanımdan öneri yaptım. Konuda fiyat belirtilmemiş. Şişik fiyat istenmiyorsa zaten Arctic alınır.
Ek olarak yurtdışı imkanı varsa:Amazon.com

Soğutma bloğunun bile kalitesi farklı, hepsiyle haşır neşir olduğum için 1.kullanımdan öneri yaptım. Konuda fiyat belirtilmemiş. Şişik fiyat istenmiyorsa zaten Arctic alınır.
Kalite?

İnceleme verileri var. Arctic 2020 yılının ödüllü soğutucularını yapmış bir marka ancak kimse bu kalınlığı çekmek zorunda değil. DeepCool'da güncel bir pompa ve yüksek seviye soğutma performansı bulunuyor.

Corsair'in 240mm'lik soğutucusuna 3700 TL ya da 360mm'lik Cooler Master MasterLiquid 4700 TL vermenin bir manası olamaz.

DeepCool LS720'ye bakabilirsin.

Bu modeli bugün görmüştüm. Yalnız fanlar ve RGB aydınlatma için ekstra bir kontrolcüye vs. ihtiyaç oluyor mu ? Kasa ışıklandırması ile senkronize olması adına soruyorum. Bir videoda RGB aydınlatması için SATA bağlantısından söz ediyordu. Bu konuda bilgi verebilir misiniz ?

Hocam msi k240 kullanıyorum vede memnunum. Ama aklım msi k360 ta kaldı, keşke onu alabilseydim dediğim oldu. Bütçeniz varsa alabilirsiniz..

Hocam fiyatı çok uçuk maalesef. Maksimum 5K civarı bakıyorum aslında.

Bütçe ortalama 5K civarı fakat mutlaka biraz daha koy şunu al denilirse zorlarım bütçeyi. Kusura bakmayın başlangıçta bütçe belirtmeyi unuttum.

LS720 ile kıyaslama yaptığımızda Masterliquid ML360P ve H115i Elite Capellix arasında farkları nasıldır?

Yeni konular

Geri
Yukarı