7800x3D ile 3060 Ti ekran kartı kullanılır mı?

eknckr

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 7600X almayı düşünüyordum ancak 7800x3D ile arasında performans olarak fazla ancak fiyat olarak çok fark olmadığını görünce (2 katı ama artık çok ve az algımı kaybettim) fikrim değişti. Ancak bu işlemciye yakışan ekran kartlarının fiyatları benim almayı düşündüğüm 3060 Ti'dan oldukça uzak ve alamam maalesef, ekran kartına yük bindirmeyen, güçlü işlemci isteyen oyunlar oynuyorum genelde ama bu dengesiz sistem nasıl bir tepki verir bilmiyorum, ekran kartı performansı isteyen oyunlarda ne tepki verir, ekran kartına çok yük bindirmeyen oyunlarda ne tepki verir (Valorant gibi) bir fikrim yok, yardımcı olur musunuz?

3060Ti'ın zorlandığı yüksek grafikli oyunlarda fps değerleri ve grafik kalitesi seni memnun ediyorsa bir sıkıntı olmaz. Zaten çoğu oyunu iyi şekilde oynarsın. İstediğin zaman da yükseltme şansın var. Bahsettiğin oyun zaten yüksek grafikli değil. 3060Ti fazla bile.

Darboğaz "tepki verdiren" bir durum değildir. Sadece işlemcinizin gücünü her oyunda tam kullanamazsınız. İnternetten 3060Ti'ın oyunlarda aldığı fps değerlerine bakın sizi mutlu eden değerlerse alın.

Ekran kartının işlemciden çok güçlü olması bir sorun ama işlemcinin ekran kartından çok güçlü olması tam olarak bir sorun değil. Ekran kartı normalde olduğu gibi tam kapasite çalışır hiçbir sıkıntı vermeden. İşlemcin ise zorlanmayacağı için kafası rahat takılır.

Geri
Yukarı