7800X3D kule tipi soğutucuyla 1080p oyun oynarken sıcaklığı nasıl olur?

5600x stok soğutucu ile kullanıyorum ama hiç soğutma problemi çekmiyorum render alırken oyun oynarken 70 dereceyi hiç geçmedi ve fan sesi makul seviyelerde gezdi.

Tabii CPB kapalı, XMP kapalı sonra işlemci ne güzel ısınmıyor. Ama 5600X olmuş sana 3600 performansı.

Bu işlemci için iyi bir kule tipinin yeteceğini söylüyorlar ama mesela atıyorum 5600'e de kule tipi öneriyorlar, 7800x3D'ye de kule tipi öneriyorlar. Yani 2 işlemci arasında çok oyun performansı var sanırım ama 2'sine de nasıl kule tipi yetiyor?
Mesela 7800x3D ile 1080p oyun oynarken ortalama sıcaklığı ne olur?

https://www.amd.com/en/products/processors/desktops/ryzen/7000-series/amd-ryzen-7-7800x3d.html AMD bu işlemci için sıvı soğutucu öneriyor.

Eğer o işlemciye sahip olur isen ileride sıvı soğutmaya geçeceğini düşünerek geç çünkü güçlü bir işlemci ve işlemcinin anlık olarak hız aşırtması ya da tepe değer hızlarda çalışması sıcaklık değerlerini yükseltiyor.

Tavsiyem elinde ki bütçeye göre bir hava soğutma alman en azından seni ileride sıvı soğutma alana kadar idare eder ancak sıvı soğutma kadar performans sağlamayacağını düşünüyorum, alacağın sıvı soğutmaya göre değişir.

IMG-20240503-WA0024.jpeg
dfgdfgdfg.png
sfghsfghsfgh.png
fgdfgdfg.png

Bu fikir olması açısından işine yarar tabii 2K ile oynuyorum lakin 1080P ile de denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı