7900 XT/XTX Sistem Önerisi

Hocam son olarak bu iki kasa hakkında düşüncelerin nedir?

Bu kasalar hakkında düşünceleriniz nedir?

Beyler cevap alamayınca siparişi şöyle geçtim. İnş. kızmazsınız. 🙂 Uyumsuzluk vs. bi sıkıntı var mı gözünüze takılan? @messinicocugu @Lee Yubin

Toplam 28 küsüre geldi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221111_233542.jpg
    Screenshot_20221111_233542.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 145
  • Screenshot_20221111_233522.jpg
    Screenshot_20221111_233522.jpg
    201,9 KB · Görüntüleme: 140
  • Screenshot_20221111_233408.jpg
    Screenshot_20221111_233408.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 152
  • Screenshot_20221111_233335.jpg
    Screenshot_20221111_233335.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleme:
Beyler cevap alamayınca siparişi şöyle geçtim. İnş. kızmazsınız. 🙂 Uyumsuzluk vs. bi sıkıntı var mı gözünüze takılan? @messinicocugu @Lee Yubin

Toplam 28 küsüre geldi
PSU üst seviye olarak geçiyor listelerde, kronik bi sorunu varsa bilmiyorum.
Kasa da hoş bence, ama üstünde fan 1 adet mi varmış?
RAM de f/p bir seçim olmuş, sıkıntı çıkarmaz herhalde.
Anakartı dediğim model almanız iyi olmuş.
Aldığınız sıvı soğutmanın ilk serisi sorunluydu, V2 ile düzeldi sanırsam. Ama o işlemciye 240mm yetmeyebilir.
Kasayı ne için topladığınızı bilmediğimden işlemci için bi yorumum yok, alınabilecek en üst modeli almışsınız. Oyun içinse bu kadara gerek yoktu, iş içinse mantıklı olmuş.
SSD olarak 980 Pro falan da varmış, bilemedim. Kioxia'nın alt seviye bi SSD'sini kullanıyorum, sıkıntı çıkarmadı.

Cevaplar için teşekkürler.
-Kasa da 2 adet fan ile geliyor.
-Kioxia, toshiba ürünü heralde, okuma yazma hızı da yüksek olunca aldım :)
-7900x işlemcinin bu kartlara daha yakışacağını ve ileride çıkacak oyunlarda daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyorum.
-Bazı yabancı sitelerde 7900x için önerdiği soğutıclar arasında 240 mm'likler de var.
Overclock işine pek girmesem dahi de mi soğutma yetmez? Kesin yetmez diyorsanız, soğutucu ve kasanın(soğutucuyu üste monte etmek istediğimden) siparişlerini iptal edip yeni sipariş geçmem gerekecek vs.
İlginiz için teşekkürler. Okuyanlara da faydalı olur inş.
PSU üst seviye olarak geçiyor listelerde, kronik bi sorunu varsa bilmiyorum.
Kasa da hoş bence, ama üstünde fan 1 adet mi varmış?
RAM de f/p bir seçim olmuş, sıkıntı çıkarmaz herhalde.
Anakartı dediğim model almanız iyi olmuş.
Aldığınız sıvı soğutmanın ilk serisi sorunluydu, V2 ile düzeldi sanırsam. Ama o işlemciye 240mm yetmeyebilir.
Kasayı ne için topladığınızı bilmediğimden işlemci için bi yorumum yok, alınabilecek en üst modeli almışsınız. Oyun içinse bu kadara gerek yoktu, iş içinse mantıklı olmuş.
SSD olarak 980 Pro falan da varmış, bilemedim. Kioxia'nın alt seviye bi SSD'sini kullanıyorum, sıkıntı çıkarmadı.

Kioxia Exceria Pro güzel ama KC3000 1900TL ikem o kadar vemene gerek yoktu bir de o sıvı soğutma o işlemciye yetmez muhtemelen başka bir sıkıntısı yok sistemin.

Son düzenleme:
Bu kartlar için AMD tabanlı nasıl bir sistem toplayabiliriz?
İkinci olarak; fiyatların artma riskine karşı şimdiden toplamalı mı yoksa yılbaşına doğru indirimler olabileceğinden beklemeli mi?
Teşekkürler.

Bütçeni bilmiyorum ama söyle bir sistem toplamıştım F/P oranı iyi bir sistem ekran kartı yerine RX 7900 XTX koyabilirsin aynı TDP değerine sahip.

Overclock işine pek girmesem dahi de mi soğutma yetmez? Kesin yetmez diyorsanız, soğutucu ve kasanın(soğutucuyu üste monte etmek istediğimden) siparişlerini iptal edip yeni sipariş geçmem gerekecek vs.
İlginiz için teşekkürler. Okuyanlara da faydalı olur inş.
Sadece oyun için yeter zaten Eco mode'u açınca sıcaklıklar düşüyormuş baya. Ama render falan alırken yetmez, 360mm'de bile 95 derecede geziyor videolarda.

Sadece oyun için yeter zaten Eco mode'u açınca sıcaklıklar düşüyormuş baya. Ama render falan alırken yetmez, 360mm'de bile 95 derecede geziyor videolarda.
Bu işlemcilerin 95 derece takıntısı varmış. Ne kadar iyi soğutucu olursa olsun, 95 derece civarında dolanıyormuş okuduklarımdan anladığım kadarıyla :)

Soğtucuyu iptal edip bunu geçmeyi düşünüyorum:

Son düzenleme:
Bu model hakkında bilgim yok. Bütçe belirterek yeni bir konu açın, ilgili kişiler tarafından daha doğru öneriler alırsınız.
Valla biraz piyasa araştırması sonrası aldım gitti..

Son soru inş. :)
1)ASUS PRIME X670-P AMD X670 Soket AM5 DDR5 6400MHz(OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
2)MSI PRO X670-P WIFI AMD X670 Soket AM5 DDR5 6600MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

700 lira fark var.
Tomahawk b650m'i iade edip alayım mı sizce?

MSI X670'i aldım.
Sistem son haliyle:
-7900x işlemci.
-MSI PRO X670-P WIFI anakart.
-XPG Lancer 5600 Mhz CL36 Ram.
-Kioxia Exceria Pro LSE10Z001TG8 1TB PCIe NVMe M.2 SSD.
-Cougar GEX850 Full Modüler Power Supply
-Corsair 4000D CC-9011198-WW Siyah E-ATX Mid-Tower Gaming Kasa
-Cougar Aqua 280 mm sıvı işlemci soğutucu.
Toplam 29 bin küsür tuttu.
7900 XT/X ekran kartları piyasaya gelince sisteme eklenecek. Monitor Odyssey G7 32'. O zamana kadar işlemcideki tümleşik grafik birimi ile günlük kullanım idare edilecek.
Monitör: Odyssey G7 32' 2k.(Son çıkan kartların AMA'sız 100+ fps 1440p gaming kartları olduğunu düşünüyorum çünkü.)

Değerli fikirleri ile katkı sağlayan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı