7900 XTX sistemde ses bozuluyor ve robotikleşiyor

Pawzed

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus rx 7900 xtx ekran kartı
amd ryzen 9 7900x3d işlemci
Kingston Fury Beast 64 GB (2x32) 6000 MHz DDR5
MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart
MSI MPG A1000G 1000 W Power Supply
MSI MAG CORELIQUID P360 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
Samsung 990 Pro Mz-v9p2t0bw 2tb 7450/6900mb/s Pcıe Nvme M.2 Ssd
MSI MPG VELOX 100P AIRFLOW 4 Fanlı E-ATX
MSI G274QPX 27″ 1ms (GTG) 240Hz
Meslek
Müzisyen
Merhaba sistemim bu şekilde.
ASUS RX 7900 XTX ekran kartı.
AMD Ryzen 9 7900x3D işlemci.
Kingston Fury Beast 64 GB (2x32) 6000 MHz DDR5.
MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX anakart.
MSI MPG A1000G 1000W Power Supply.
MSI MAG CoreLiquid P360 360 mm işlemci sıvı soğutucu.
Samsung 990 Pro MZ-V9P2t0bw 2TB 7450/6900mb/s PCI-e NVMe M.2 SSD.
MSI MPG velox 100p aırflow 4 fanlı e-ATX oyuncu kasası.
MSI G274qpx 27″ 1ms (GtG) 240Hz G-Sync Rapid IPS WQHD ekran.
SteelSeries Arctis 7 Plus Wireless mikrofonlu kulak üstü.
SteelSeries Aerox 3 mouse.
SteelSeries Apex 3 Gaming klavye.
Focusrite Scarlett 2I2 USB 3.0 ses kartı.

Selam arkadaşlar, ben elektrogitar çalıyorum ve kullanmam gereken (plugin) ses efektleri oluyor çeşitli (DAW) reaper, FL Studio vs gibi programlarla bunları açıp referans monitörlerimden yani hoparlörlerimden ses alıyorum bunun içinde kullandıgım VoiceMeeter programı var.

Tam olarak sorunum buffer size ayarlamama ragmen ses ara ara bozuluyor ve robotikleşiyor bu oldugunda mikrofonumdan arkadaşlarıma giden seste aynı şekilde efektli ve robotikleşiyor. Bunun dışında bir sorundan bahsetmek istiyorum. Oynadıgım oyunlarda çoğu zaman her şey yeni olmasına ragmen klavye ışıkları yanıp sönmeye başlıyor bazen klavye takılıyor herhangi bir tuş basılı olmamasına ragmen 1 kere bastıgımda takılı kalıyor ve hiçbir şekilde çalışmıyor. Ve baska oyunlara girdigimde fareyi hareket ettirdigimde kasadan ses geliyor coil whine olabilir demişlerdi ama sanmıyorum çoğu zaman kesiliyor sistemi yanlış mı topladım bilmiyorum. Nedeni nedir?

Bilgisayarı yeniden başlattığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Bilgisayarı ilk açtıgımda YouTube'dan ilk olarak seste sorun olup olmadıgını şarkı açarak parazit sesi var mı yok mu kontrol ediyorum yoksa klavye de bozulmuyor, fakat varsa tekrardan başlatıp devam ediyorum çok sıkıldım bu durumdan yapmadıgım bir şey kalmadı. Daha önce dip ses gelmesinin nedeni topraklamaydı ve prize girecek bütün bilgisayarla alakalı parçaların kablo uclarına elektrik bandı çekerek hallettim.

Çok anlamıyorum fakat Windows 11 kullandıgım için mi bilmiyorum okudugum bazı yerlerde Windows 11'in ses ile alakalı problemleri oldugunu yazıyordu. Fakat çoğu insan yayın açıp çalmasına ragmen böyle bir sorun yaşamıyor.

Ek olarak bilgisayar çok yavaş açılıyor...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı