7900 XTX sisteme 4K 60Hz vs 4K 120Hz TV

LeadGuitarist96

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Haftalardır TV bakiyorum, kararsız kaldım en son sizlere danışayım istedim.

7900XTX GPU'lu PC ile kullanmak için 4K TV arıyorum. Çoğunlukla film, dizi, YouTube olacak fakat yeni nesil hikayeli oyunları da oynamak istiyorum 4K çözünürlükte. 144Hz 1080p ve 2K monitörlerim zaten competitive oyunlar için mevcut.

Sizce 120Hz için aradaki fiyat farkları ödemeli miyim?
Hikayeli oyunlar için 60Hz yeter mi?
Aklımda TCL 55C735 modeli var 144Hz. Bunu mu alayım yoksa 60hzlere dönüp cebimi mi rahatlatayım?
20000 TL'ye kadar önerilere açığım.

Teşekkür ederim.

TV'lerde gecikme fazla olur monitör bak. @GalaxySal450
4K monitörler TV'den daha pahalı :) Zaten ana amacım 4K TV almak. Evet bir yerde 1ms değerler diğerinde 8ms ki daha fazladır. Sonuçta ana kullanım amacı Netflix, Youtube vb olacak. O yüzden sordum. Teşekkür ederim.
Arada ne kadar fark var? Hikâyeli oyunlar için 60 Hz yeter gibi. Yoksa alabilirsen, sağlam al tam al.
Yani aynı markaya bakınca nereden baksan bir 8000TL fark var gibi. Belki daha yeni 60Hz de düşünülebilir aynı fiyatlara. Çok kararsızım :) Teşekkürler öneri için.
Dediğiniz model alınabilir. Ek önerim:

Öneri için teşekkürler, bir ara mağazada özellikle inceleyeceğim.
Elinizde bir TV varsa bağlayıp oynamayı deneyin çünkü TV'den oynamak işgence gibi bir şey bence.
TV'de kullanma geçmişim var. Stutter gibi sorunlar oluyor biliyorum. Deneyeyim dediğiniz gibi hiç aklıma gelmemişti. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı