8K 50Hz vs 4K 120Hz

4K'da olan Hz değerlerine nereden bakabilirim? 4K QN90C modelini alacağım. Görüntü kalitesi de çok iyi geldi. Fiyat olarak 4 uygun fakat kaliteli 8K modellerinin fiyatı çok pahalı geldi bana da. Yani şu an için 4K almam beni bir 6 7 sene götürür diye tahmin ediyorum. 8K yaygınlaşınca fiyatı da düşer diye düşünüyorum. Doğru mudur?

Samsung 4K QN90C modeli, genellikle 120Hz olarak satılıyor. 4K'ta 120 Hz'in çok fazla bir farkı olmayacağı için, bu modeli 4K'da 8K'ya göre daha uyumlu ve uygun bir seçenek olarak görebiliriz.

Ancak, 8K'nın yaygınlaşması, daha ucuza bir fiyata gelmesi için çok zaman geçmesi lazım. Şimdilik, 8K için çok fazla bir içeriğe sahip değiliz ve bu nedenle, fiyatı da çok yüksek. Bu nedenle, eğer sadece film izlemek için bu televizyonu seçiyorsanız, şu an için 120 Hz 4K QN90C modeli en iyi seçenektir.

Bir kere akıcı oyun, mükemmel input ve kaliteli görüntü istiyorsan OLED alacaksın. Bu devirde 8K alıp da hala Led'e para vermek çılgınlık olur. Alın bir LG C3 65" mutlu mesut yaşayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı