7950x3D sisteme anakart önerisi

Smtylmz89

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı yükseltiyorum fakat bir sorunu çözmem gerekiyor. İşlemci olarak 7950x3D tercih edeceğim veya 7800x3D ekran kartım başlangıçta halihazırda elimde olan RTX4060 Ti ile konulacak sisteme daha sonra 4070 Ti veya 4080'e geçeceğim. Freelance olarak yaptığım işlere bağlı olarak :). Fakat anakart konusunda tavsiye gerekiyor. Malum bu sistem şu an ekran kartı sebebiyle darboğaz yaşayacak. Benim derdim şu anlık şu ki alacağım ekran kartı hem fiyat hem performans ürünü olsun istiyorum. Biraz araştırma yaptım pek tabii ancak B650M ile problem yaşar mıyım performans konusunda yoksa biraz daha kasıp X670 gibi bir anakart mı alayım. Oyun performansını ne kadar etkiler anakart farklılığı. Ne önerirsiniz? Yorum ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Anakartın içindeki özelliklerden kullanmayacağınız olanları ayıklayın ona göre satın alın. Kullanmayacağınız şeyler için extra para ödemeye gerek yok.

Evet çok aşırı pahalı bir anakartı tercih edememeyeceğim rog serisi fazlasıyla tuzlu kaçar maksimum 9-10k bütçe ayırabilirim şu an

Evet çok aşırı pahalı bir anakartı tercih edememeyeceğim rog serisi fazlasıyla tuzlu kaçar maksimum 9-10k bütçe ayırabilirim şu an
Buna bakabilirsin.

Geri
Yukarı