Ryzen 7950x3D için anakart önerisi

@Mr. Ozmutlu

Hayatımda hiç overclock yapmadım zaten 4090 ve Ryzen 7950x3D gibi güçlü modellere overclock yapmak bana mantıklı gelmiyor bu durumda.

Bunu alacak olsam 3K daha verip Crosshair almak mantıklı.

Peki bu 11k bu nasıl sizce? Bu 11k olan X670e F Gaming ile e Gaming arasında ne fark var M.2 PCI-e 5.0 slotu daha mı fazla e olanda sadece farkı o galiba?

Crosshair'larda kullanılan parçalar daha sağlam oluyor ve diğerlerine göre daha uzun süre test edilmiş oluyor. Eğer overclock yapmayacaksaniz herhangi birisi işinizi görür iyi olmak şartıyla. Ayrıca diğer sistem bileşenleri ne olacak önemli olanda o mesela ASUS ekosistemi yaparsanız ASUS anakart iyi gider. MSI ekosistemine MSI olur kısaca.

Bu ve X670E-F aynı. Sadece renk farkı var yani 10K'ya beyazı alın.
Evet bu beyazı görmüştüm siyah kasada beyaz sırıtır mı diye düşünüp siyahı almayı düşünmüştüm. E gaming ile F gamin arasında M2 SSD 5.0 port sayısı farkı mı var

@Mr. Ozmutlu
Ekosistem olarak sadece monitörüm MSİ onun dısında anakartı Asus alacagım sanırım baska bi asus marka bir parça almayacağım çok ekosistem kurma mantığında değilim zaten geriye bi ekran kartı kalıyor ordada msı yda asus düsünmüyorum 4090 da modelleri sorunlu olduğu için

Evet bu beyazı görmüştüm siyah kasada beyaz sırıtır mı diye düşünüp siyahı almayı düşünmüştüm. E gaming ile F gamin arasında M2 SSD 5.0 port sayısı farkı mı var

@Mr. Ozmutlu
Ekosistem olarak sadece monitörüm MSİ onun dısında anakartı Asus alacagım sanırım baska bi asus marka bir parça almayacağım çok ekosistem kurma mantığında değilim zaten geriye bi ekran kartı kalıyor ordada msı yda asus düsünmüyorum 4090 da modelleri sorunlu olduğu için
O zaman hoşunuza giden anakartı
alabilirsiniz hepsi çok rahat uzun süre sıkıntı yaşamadan götürebilecek seviyedeler. Şimdiden hayırlı olsun.

Evet bu beyazı görmüştüm siyah kasada beyaz sırıtır mı diye düşünüp siyahı almayı düşünmüştüm. E Gaming ile F gamin arasında M.2 SSD 5.0 port sayısı farkı mı var

Evet 5.0 M.2 SSD yuvası farkı var. PCI-e 5.0 X16 slot sayısında fark var, USB port sayısı ve seviyesi farkı var.

Belki VRM yapısında da fark olabilir.

Bunların hiçbirisi bence +2500 lira fark vermeye değmez.

ROG X670E-A modeli zaten fazlasıyla yeterli.

Beyaz olan genelde daha pahalı olur her zaman. Siyah kasada sırıtmaz ama istersen kasayı da beyaz alırsın. Yani siyah için +1000 lira bence değmez. Gider başka parçaları yükseltirsin.

Al şimdi giriş seviyesi RX 6800 al 12000'e.

Evet 5.0 M.2 SSD yuvası farkı var. PCI-e 5.0 X16 slot sayısında fark var, USB port sayısı ve seviyesi farkı var.

Belki VRM yapısında da fark olabilir.

Bunların hiçbirisi bence +2500 lira fark vermeye değmez.

ROG X670E-A modeli zaten fazlasıyla yeterli.

Beyaz olan genelde daha pahalı olur her zaman. Siyah kasada sırıtmaz ama istersen kasayı da beyaz alırsın. Yani siyah için +1000 lira bence değmez. Gider başka parçaları yükseltirsin.

Al şimdi giriş seviyesi RX 6800 al 12000'e.
RX 6800 ü neden attınız anlamadım hocam :)

Beyaz normalde daha mı pahalı oluyor gariptir burada siyahlar pahalı stok eritmek için mi acaba

RX 6800'ü neden attınız anlamadım hocam :)

Beyaz normalde daha mı pahalı oluyor gariptir burada siyahlar pahalı stok eritmek için mi acaba?

Kusura bakma RX6800 başka konuya gidecekti :D

Evet beyaz ekosistem parçaları daha pahalı olur genelde*. Farklı mağazalar, serbest piyasa. Fiyatlara çok takılma. Aynı ürün 1000 TL daha ucuz. Fazla verip vermemek sana kalmış.

Kusura bakma RX6800 başka konuya gidecekti :D

Evet beyaz ekosistem parçaları daha pahalı olur genelde*. Farklı mağazalar, serbest piyasa. Fiyatlara çok takılma. Aynı ürün 1000 TL daha ucuz. Fazla verip vermemek sana kalmış.
Hero ile ROG X670E-A arasında overclok yapmadığım sürece Ryzen 7950X3D model kullanacak biri için fark olur mu performansta sence hocam

Hero ile ROG X670E-A arasında overclock yapmadığım sürece Ryzen 7950x3D model kullanacak biri için fark olur mu performansta sence hocam

Kardeşim en baştaki mesajlarım da yazdım ya okumuyor musun? 5000 liralık anakart alsan da performans açısından bir fark olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı