Ryzen 7950x3D için anakart önerisi

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba. Ryzen 7950x3D için anakartı sizce şimdiden alayım mı? Fiyatları artar ya da X670'den daha iyi anakartlar çıkar mı? Yoksa şimdiden alayım mı?

Anakart olarak da ASUS ve MSI arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi? ASUS'ta Hero'ya gerek var mı yoksa ROG STRIX mi almalıyım?

Aralarında çok fark var mı sizce hangisini almak mantıklı?

Asus ROG STRIX X670E-A 10k TL

Bu işini fazlasıyla görür o zaman 10K'ya.

8K ASUS TUF da işini görür ama bence bütçen varsa fazladan 2K değer ROG modeli için.

Son düzenleme:

Bu işini fazlasıyla görür o zaman 10K'ya.

8K ASUS TUF da işini görür ama bence bütçen varsa fazladan 2K değer ROG modeli için.
Attım linklerdeki Hero / Rog Strix ve MSI arasında hangisi iyidir?

Eğer bütçeniz zorlanmayacaksa crosshair daha iyi olur.

ROG STRIX veya MSI ile arasında ne fark var acaba Crosshair'in

Bu model En tepe modeli Asususun. Yani aklınıza gelebilecek her yönden +'sı var diğer modellere göre ama overclock vs uğraşmayacaksanız performans/FPS açısından hiçbir farkı olmaz düşük modellerle.

@Mr. Ozmutlu
Bu model En tepe modeli Asususun. Yani aklınıza gelebilecek her yönden +'sı var diğer modellere göre ama overclock vs uğraşmayacaksanız performans/FPS açısından hiçbir farkı olmaz düşük modellerle.
Hayatımda hiç overclock yapmadım zaten 4090 ve Ryzen 7950x3d gibi güçlü modellere overclock yapmak bana mantıklı gelmiyor bu durumda

bunu alacak olsam 3k daha verip crosshair almak mantıklı

Peki bu 11k Bu nasıl sizce? Bu 11k olan x670e F Gaming ile E gaming arasında ne fark var M2 PCIe 5.0 Slotu daha mı fazla E olanda sadece farkı o galiba?

Geri
Yukarı