7GB RAM performansı nasıl olur?

metmellow

Decapat
Elimde 3 tane 2 GB, 1 tane de 1GB RAM'i 4 slota yerleştirsem nasıl bir verim alırım? Farklı MHz'lerde çalışması sorun yaratır mı? Ne düşünüyorsunuz? Ne yapabilirim?

Yanlış Bilgilendirme
Elinizde en düşük MHZ'li RAM'e göre hepsi aynı hızda çalışır. Tabi markalar farklı olduğu için gecikme değerleri önemli. Günlük kullanımda pek bir zararı görmezsiniz yararı bile olur ama oyun oynadığınızda hafif drop yiyebilirsiniz. Tavsiyem 1 GB olanı kullanmamanız. Çünkü diğer RAM'lerin hızını yarı yarıya düşürmüş olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeyse dene zararı olmaz, sorun çıkarsa ramları tek tek tak sorun çıkaranı tespit et ve onu kullanma.
Elinizde en düşük MHZ'li RAM'e göre hepsi aynı hızda çalışır. Tabi markalar farklı olduğu için gecikme değerleri önemli. Günlük kullanımda pek bir zararı görmezsiniz yararı bile olur ama oyun oynadığınızda hafif drop yiyebilirsiniz. Tavsiyem 1 GB olanı kullanmamanız. Çünkü diğer RAM'lerin hızını yarı yarıya düşürmüş olacak.
Gerek kalmadı sanırım arkadaşlar. Bana 2 tane 2GB DDR2 göndereceğini söyleyen o kral insan 3 tane yollamış. Bende de bitane 2GB var. Şimdi 8 GB olacak. 3'ü aynı marka bendeki değişik. Peki bu sıkıntı yaratır mı? AIDA64 Extreme programından nereyi atacağımı söylerseniz atabilirim sağlıklı bir cevap verebilirsiniz belki.

Herhangi bir mavi ekran hatasına sebebiyet vermiyorsa iş görür.
Yanıtın için teşekkürler.
Son durum böyle beyler Allaha şükür. Başta bir sorun yaşadım bu sorunun çözümünü video çekip YouTube'a atmayı düşünüyorum. Yanıt olarak link bırakırım.

Dosya Ekleri

• sdfdsfsd.png
    sdfdsfsd.png
    57,9 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı