Ramleri değiştirdim, yeni performansı nasıl olur

Brandt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biraz fuzuli masraf yaptım farkındayım ama olması gerekiyordu artık. Çünkü iki ram'im uyumsuzdu, birisi OEM 1333 mhz cl10, diğeri HI-Level 1333 mhz cl10. 2-3 saat çalışıyordu, kendi kendine kapanıyordu, oyunlarda donma meydana geliyordu arada sırada. Bunları tek ram takıncı yaşamadım. En son değiştirmeye karar verdim.

"GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V" bu ram'i aldım. Dual olarak çalışıyor. Diğer ramleri dual olarak çalıstırmıyordum..

Şimdi, hem dual channel olması, hem 1600 mhz olması, hem cl9 olması, hem 1.5 v olması hem de kaliteli marka olması oyunlarda biraz olsun etki eder mi? Şöyle 3-5 fps'de olsa etkisi olursa boşa para verdim demeyeceğim yani :)

1-2 FPS etki edebilir belki. Sonuçta Ram, işlemcinin yükünü taşıyor. Oyunu oynayan asıl etmen ekran kartıdır. Sonra ekran kartının yükünü taşılan işlemci ve hemen arkasından işlemcinin yükünü taşıyan Ram gelir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı