8.000-10.000 TL arası laptop önerisi

Destek Lazım

Centipat
3 laptop arasında kaldım ikidi HP markasına ait biri ise ASUS markasına laptoplar şunlar;

Bu uygun olan laptop asıl düşündüğüm.

Bu az öncekinin bir üst segmenti ama fiyatta ona göre artıyor o yüzden kararsızım.

https://ty.gl/x8yirt4471(hepsiburada da 9.600'e satılıyor)
Bu da aklımı çelen laptop çok kararsız kaldım ama 10knın üzerine çok çıkabileceğimi düşünmüyorum ve çıkıp almama da değer mi bilmiyorum ASUS ve düşük fiyatlı HP arasında gidip geliyorum kullanan birileri versa bana yardımı dokunabilecek çok sevinirim teşekkürler.

ASUS marka olan bu ASUS Tuf Dash F15 Fx516pc-hn558 I5-11300h 8gb Ddr4 512gb Ssd Rtx3050 15.6" Fhd Freedos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

ASUS TUF dash F15 FX516PC-HN558 Intel Core i5 11300h 8 GB 512 GB SSD RTX3050 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...agaza=Gamers_Arena&url_src=ios-product-detail
Bu da Hepsiburada'daki hali.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 laptop arasında kaldım ikidi HP markasına ait biri ise ASUS markasına laptoplar şunlar;

Bu uygun olan laptop asıl düşündüğüm.

Bu az öncekinin bir üst segmenti ama fiyatta ona göre artıyor o yüzden kararsızım.

https://ty.gl/x8yirt4471(hepsiburada da 9.600'e satılıyor)
Bu da aklımı çelen laptop çok kararsız kaldım ama 10knın üzerine çok çıkabileceğimi düşünmüyorum ve çıkıp almama da değer mi bilmiyorum ASUS ve düşük fiyatlı HP arasında gidip geliyorum kullanan birileri versa bana yardımı dokunabilecek çok sevinirim teşekkürler.

ASUS marka olan bu ASUS Tuf Dash F15 Fx516pc-hn558 I5-11300h 8gb Ddr4 512gb Ssd Rtx3050 15.6" Fhd Freedos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

ASUS TUF dash F15 FX516PC-HN558 Intel Core i5 11300h 8 GB 512 GB SSD RTX3050 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...agaza=Gamers_Arena&url_src=ios-product-detail
Bu da Hepsiburada'daki hali.

İlk paylaştığın HP laptop 2 gün önce 7500TLYDi ben de alacağım bekliyorum yine millet kendi kafasına göre artırıp düşürüyor piyasa bir durgunlaşsın HP Pavilion'un 434L1EA modelini alacağım muhtemelen 8.5k falan olur şu an stoklarda yok bekleyelim bakalım donanımı bu kadar artırmalarının sebebi ekranın ve kasa kalitesinin berbat olmasından kaynaklı bunu da unutma alırken hapörleride berbatmış

İlk paylaştığın HP laptop 2 gün önce 7500TLYDi ben de alacağım bekliyorum yine millet kendi kafasına göre artırıp düşürüyor piyasa bir durgunlaşsın HP Pavilion'un 434l1EA modelini alacağım muhtemelen 8.5k falan olur şu an stoklarda yok bekleyelim bakalım donanımı bu kadar artırmalarının sebebi ekranın ve kasa kalitesinin berbat olmasından kaynaklı bunu da unutma alırken hapörleride berbatmış.

3050 koymuşlar ama hiçbir yerde W değeri yazmıyor sadece Max-Q olduğunu biliyorum o kadar yani 1650 Ti ile eş değer bir ekran kartı DLSS özelliği artısı var tabii ek olarak

İlk paylaştığın HP laptop 2 gün önce 7500TLYDi ben de alacağım bekliyorum yine millet kendi kafasına göre artırıp düşürüyor piyasa bir durgunlaşsın HP Pavilion'un 434l1EA modelini alacağım muhtemelen 8.5k falan olur şu an stoklarda yok bekleyelim bakalım donanımı bu kadar artırmalarının sebebi ekranın ve kasa kalitesinin berbat olmasından kaynaklı bunu da unutma alırken hapörleride berbatmış.

3050 koymuşlar ama hiçbir yerde W değeri yazmıyor sadece Max-Q olduğunu biliyorum o kadar yani 1650 Ti ile eş değer bir ekran kartı DLSS özelliği artısı var tabii ek olarak.

Peki ASUS hakkında ne düşünüyorsunuz sanırım onu alacağım gibi duruyor lakin 9K ila 9.5k arasında satışı var.

Peki ASUS hakkında ne düşünüyorsunuz sanırım onu alacağım gibi duruyor lakin 9K ila 9.5k arasında satışı var.

Alınabilir evet RAM'i upgrade edersen ama 8 GB artık yetmiyor yeni çıkan oyunlarda çünkü.
Sınır bütçenizi aşmayacak ve fiyatına göre uygun olduğunu düşündüğüm PC budur. Belirtmek gerekirse 10 bin TL ödediğiniz PC de Ryzen 5 ya da i5 olmasından yana değilim.

Bana kalırsa beklemesi daha mantıklı çünkü Ryzen 5 ve Ryzen7 arasındaki performans farkı 3050 ve 3050 Ti arasındaki performans farkından daha az stokların yenilenmesini bekleyip Ryzen 5 5600h 3050 Ti 16 GB 512 GB SSD modelini alırsa hem daha karlı olur hem daha performanslı.

Dediğinizi de uygulayabilir ama bu süreç zarfında fiyatların daha da yükseleceğini tahmin ediyorum. Performanstan kar etse de bütçeden zarara uğrayabilir.

Dediğinizi de uygulayabilir ama bu süreç zarfında fiyatların daha da yükseleceğini tahmin ediyorum. Performanstan kar etse de bütçeden zarara uğrayabilir.

Riske değer olduğunu düşünüyorum Pavilion serisinin genel fiyat grafiğine baktığımızda artışlarda çok uçurumlar yok.

İşte bende onlardan korkuyorum yeni sezon ürünlerini beklemek mi yoksa fiyatlar yükselmeden almak mı ayrıca ASUS bana daha sade ve güzel geldi HP Pavilion çok iyi gözüküyor ve tamamen bir oyuncu bilgisayarı gibi lakin öizgiler çok sert ve keskin ve sert kullanıma uyum sağlayabilir mi bilmiyorum ASUS daha sağlam gözüküyor ama kaliteye para verincede RAM'den ödün vermem gerekiyor çok arada kalmış bulunmaktayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı