8.000-10.000 TL arası sistem toplama

Bütçe
8.000-10.000 monitör dahil max 12.000 zorlasam 13k
Evet yukarda ki arkadaşta benzer şeyleri demişti. Dediğiniz gibi o kasadan vazgeçtim. MSI MAG 100R alacağım muhtemelen onun önerdiği power supplyla birlikte ilgin için teşekkür ederim!

Bak işlemci 1250 TL'ye düşmüş burada dip fiyat alabilirsin.Ben sipariş geçtim az önce.

Bak işlemci 1250 TL'ye düşmüş burada dip fiyat alabilirsin.Ben sipariş geçtim az önce.
Teşekkürler çok iyi fırsat ama galiba bütçemi yükseltip 5600x alacağım gibi. 2-3 ay bekleyeceğim.

@RPM ve @adam gibi adam 1050 ti iyi akşamlar umarım rahatsızlık vermiyorumdur. Sormak istediğim bir kaç soru var.

Ben bunları aynı bu sitelerden satın aldım:
Anakart: MSI Mpg B550 Gamıng Edge Wıfı Ddr4 5100(oc)mhz Atx | Trendyol [1674tl]

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB AM4 7nm Kutulu İşlemci [2689tl]

SSD: Samsung 970 EVO MZ-V7E500BW 500GB 3500/2500MB/s NVMe M.2 [699tl]

Kalanlarda bunlar(Daha almadıklarım ama almayı düşündüklerim):
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16[1200tl civarı düştüğünde alacağım]

PSU: XPG CORE REACTOR 750W 80+ Gold[1020tl ] Yüksek RPM sence bunu bu fiyattan almalı mıyım piyasada PSU gidişatına baktığımda sağlam zam yiyorlar. Hiç indirime denk gelemedim.

HDD: Bunu yarın gaming gecesinden 1TBlık toshiba yada seagate ne girerse alırım.

Kasa: Seçemiyorum. XPG Battlecruiser güzeldi. Ama adekste kalmadı diğeleride zamlı ince hesaptan 500-800 civarı ortalama bir ATX alayım diyorum mantıklı mı? Uygun performans kasası varsa önerilerinize açığım.

Önemli: Size asıl sormak istediğim gaming gecesinden bu sisteme 5500xt alayım diyorum 1.800tl civarlarına düşüyor. Bir tanede 144ms 27" VA panel alayım diyorum. Normalde 2K istiyordum ama o ekran kartı ile gitmez. Bunu 1 yıl kullanıp sonra bunları ikinci elden satıp, istediğim ekran kartları olan 3070 veya 3060ti'a ve 2K bir monitöre geçeyim diyorum. Sizce saçma mı olur. Yarın almayı düşündüğüm için bugün sormak istedim yol gösterirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. (Genelde lol ve valorant oynayan bir insanım onu belirteyim.)

@RPM ve @adam gibi adam 1050 ti iyi akşamlar umarım rahatsızlık vermiyorumdur. Sormak istediğim birkaç soru var.

ben bunları aynı bu sitelerden satın aldım:
Anakart: MSI Mpg B550 Gamıng Edge Wıfı Ddr4 5100(oc)mhz Atx | Trendyol [1674tl]

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB AM4 7nm Kutulu İşlemci [2689tl]

SSD: Samsung 970 EVO MZ-V7E500BW 500GB 3500/2500MB/s NVMe M.2 [699tl]

kalanlarda bunlar(daha almadıklarım ama almayı düşündüklerim):
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16[1200tl civarı düştüğünde alacağım]

PSU: XPG CORE REACTOR 750W 80+ Gold[1020tl ] yüksek RPM sence bunu bu fiyattan alınır mı piyasada PSU gidişatına baktığımda sağlam zam yiyorlar. Hiç indirime denk gelemedim.

HDD: Bunu yarın Gaming gecesinden 1TB'lık Toshiba ya da Seagate ne girerse alırım.

Kasa: Seçemiyorum. XPG Battlecruiser güzeldi. Ama Adeks'te kalmadı diğeleride zamlı ince hesaptan 500-800 civarı ortalama bir ATX alayım diyorum mantıklı mı?

Önemli: Size asıl sormak istediğim Gaming gecesinden bu sisteme 5500XT alayım diyorum 1.800TL civarlarına düşüyor. Bir tanede 144ms 27" VA panel alayım diyorum. Normalde 2K istiyordum ama o ekran kartı ile gitmez. Bunu 1 yıl kullanıp sonra bunları ikinci elden satıp, istediğim ekran kartları olan 3070 veya 3060 Ti'a geçeyim diyorum. Sizce saçma mı olur? Yarın almayı düşündüğüm için bugün sormak istedim yol gösterirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. (genelde LoL ve Valorant oynayan bir insanım onu belirteyim.)

Kasa olarak bunu alabilirsin.
1TB HDD olarak da WD öneririm Toshiba ve Seagate sesli çalışıyor.
1 yıl sonra ekran kartını değiştireceğim demişsiniz o gelene kadar Gaming gecesinden ya da herhangi bir siteden 5500XT 4 GB alınabilir. VA yerine IPS panel tercih ederim VA paneller en hantal panel türüdür.
PSU'yu da erkenden almanı öneririm adekss te vardı stok bitmiş itopyada da bitebilir.

6850 TL oldu. Ekran kartına stok gelince 6100 TL 3070 alsanız 13000 TL ediyor. Monitör dahilmiş görmemişim.
Sen bana bunları attığın dönemde alsam ne kadar kardaymışım şimdi bu paraya anca 3-4 parçayı alabildim.
Kasa olarak bunu alabilirsin.
1TB HDD olarak da WD öneririm Toshiba ve Seagate sesli çalışıyor.
1 yıl sonra ekran kartını değiştireceğim demişsiniz o gelene kadar Gaming gecesinden ya da herhangi bir siteden 5500XT 4 GB alınabilir. VA yerine IPS panel tercih ederim VA paneller en hantal panel türüdür.
PSU'yu da erkenden almanı öneririm adekss te vardı stok bitmiş itopyada da bitebilir.
Teşekkürler PSU'yu alıyorum. Cooler master zaten güzel geliyordu. Yarın indirimde gelmezse onuda haftaya alayım. WD'nin toshibaya göre iyi olmasını beklemiyordum ama senin fikrine önem veriyorum. Ona yönelirim. 27" almak istiyorum. Ama 27" IPS bulamazsam. Tavsiye ettiğiniz AOC'a bayağı kanım ısınıyor ona yöneleceğim. Çünkü valorant'ı bayağı oynuyorum geniş geniş görsem hoş olur.
@adam gibi adam 1050 ti

COOLER MASTER MasterBox TD500 Mesh Beyaz 4x ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa

Bu önerdiğiniz kasanın beyazı değil mi? Bu kasayı ve PSU'yu sipariş edeceğim.

Son düzenleme:
Sen bana bunları attığın dönemde alsam ne kadar kardaymışım şimdi bu paraya anca 3-4 parçayı alabildim.

Teşekkürler PSU'yu alıyorum. Cooler Master zaten güzel geliyordu. Yarın indirimde gelmezse onu da haftaya alayım. WD'nin Toshiba'ya göre iyi olmasını beklemiyordum ama senin fikrine önem veriyorum. Ona yönelirim. 27" almak istiyorum. Ama 27" IPS bulamazsam. Tavsiye ettiğiniz AOC'a bayağı kanım ısınıyor ona yöneleceğim. Çünkü Valorant'ı bayağı oynuyorum geniş geniş görsem hoş olur.
@adam gibi adam 1050 ti

COOLER MASTER MasterBox TD500 Mesh Beyaz 4x ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa

Bu önerdiğiniz kasanın beyazı değil mi? Bu kasayı ve PSU'yu sipariş edeceğim.

Evet attığım kasanın beyaz versiyonu indirime girmiş kaçırmayın. PSU asla üzmez. Toshiba da iyi fakat ses yapıyor, umursamam diyorsanız alabilirsiniz.
144Hz 1 ms 27 inç IPS monitör en düşük bunlar var.

Evet attığım kasanın beyaz versiyonu indirime girmiş kaçırmayın. PSU asla üzmez. Toshiba da iyi fakat ses yapıyor, umursamam diyorsanız alabilirsiniz.
144Hz 1 ms 27 inç IPS monitör en düşük bunlar var.
Viewsonic 24" XG2405 144Hz 1ms 2xHDMI DP IPS FHD Profesyonel Gaming Monitör

Bunda karar kıldım gayet güzel indirime girmiş. Sence nasıl?

Geri
Yukarı