8.000-10.000 TL laptop önerisi

cgrrx

Decapat
Arkadaşlar merhaba, bütçem 8000-10.000TL bandında belki 10K'yı 300-500 geçebilirim ama geçmemek tercihim.
Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum, hem yazılım yapmak için, hem bölümümde yardımcı olması için hem de oyun oynamak için bir laptop istiyorum.
Aklımda sadece bu model var https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v11-3-5/
Sizin önereceğiniz başka bir model var mıdır?
Sistem toplamak isterdim ama üniversitede kullanacağımdan kaynaklı yanımda taşıyabilmem daha önemli.

H.

Hocam ısınır ben ısınmaz demiyorum ama şimdi 100 derece ısınması var bir de 90 derece var. Bakın MSI ısınır diyorsunuz ben size örnek bir MSI laptop arka kasası atacağım: MSI GF serisinden

Eki Görüntüle 694972

Şu kasanın havalandırma sistemine bir bakın. Şimdi bir de size ASUS TUF serisi A15 laptop arka kasa fotoğraf atıyorum:

Eki Görüntüle 694973

Bu da ASUS TUF serisi A15 laptop arka kasa bakın nerede havalandırma? Bu cihazda AMD işlemci asıl bunda havalandırma olması gerekir değil mi? Bakın birkaç fotoğraf daha:

Eki Görüntüle 694975

Eki Görüntüle 694974

O petekelerin çoğu dolu burada daha net gözüküyor. Bir de Monster laptop arka kasa bakalım o nasıl?:

Eki Görüntüle 694980

Havalandırma sistemine bir bakın bu Monster marka. Bakın ben Monster kalitelidir ya da MSI ve ASUS rakibidir demiyorum. Hatta Monster Rus ruletidir iyi gelirse çok güzel kötü gelirse hiç hoş olmuyor. Ama ASUS TUF A15 serisi sorunludur havlandırma ve ısınma sorunu vardır. Ayrıca eğer ben aldığım laptop da işlemciyi tam performans kullanamayacaksam neden o kadar para veriyorum? Bakın ASUS ekran kartı, anakart, monitör üretiyor ve ürettikleri gayet kaliteli ancak bu laptop değil. Mesela ASUS ROG serisi laptoplar 10 numara çok güzel ama bu olmamış.
Asus'da Monster'a göre daha uzun ömürlü. Kasa kalitesi farkı var. Ryzen 4000H serisi satıyor, 1650 Ti, 1660 Ti satıyor uygun fiyatlarla, sıcaklığı dert ediyorlar. Üstte yazdığım gibi onun da çözümü var.

ASUS'da Monster'a göre daha uzun ömürlü. Kasa kalitesi farkı var. Ryzen 4000H serisi satıyor, 1650 Ti, 1660 Ti satıyor uygun fiyatlarla, sıcaklığı dert ediyorlar. Üstte yazdığım gibi onun da çözümü var.

Hocam ben bu Laptop'u direk ASUS müşteri hizmetlerini arayıp sordum. Dedim ki ASUS kendi anakartını üretiyor hatta monitörde üretiyor bu cihazın anakartı monitörü kim üretti diye. ASUS müşteri hizmetler dediki bu laptop da ki anakart ASUS kendi üretiyor monitör bilgisi bilinmiyor dedi. Bak adamlar kendi laptoplarının anakartını kendi üretiyor. Bir zahmet uzun ömürlü olsun. Monster toplama laptop dur. Bu mühendisliğini sonuçta Monster yapmıyor Monster alıyor ve birleştiriyor. ASUS'un kaliteli olması doğal zaten. Kasa kalitesi diyorsunuz bir tarafta ASUS bir tarafta Türkiye Monster fiyatına göre normal. Siz katırla saf kan ATI karşılaştırıyorsunuz. Ayrıca ben tekrar söylüyorum: "ASUS'un kasa kalitesine, ekran kalitesine, klavye kalitesine, anakart kalitesine, pil kalitesine ve başka bir şeyi kötülemedim. Ben sadece bu laptop modelinin kötü havalandırma sistemi yüzünden ısındığını söyledim", "Monster süperdir alın kullanın harika da" demedim. Umarım beni anlamışsınızdır. Mesela MSI'da fiyatı çok fazla tamam kaliteli ama fiyatı pahalı.

MSI tarafında indirimleri kovalayıp bu modeli alabilirsin. En azından soğutma ve tasarım konularında sıkıntı yaşamazsın.

MSI tarafında indirimleri kovalayıp bu modeli alabilirsin. En azından soğutma ve tasarım konularında sıkıntı yaşamazsın.

MSI olur. 1650 Ti var senin istediğin.

ASUS ROG G531 serisi hala satılıyor. Bir bakmanı tavsiye ederim.

ASUS ROG olur mesela 1650 ekran kartı sana uyarsa bence güzel bir laptop soğutma, kasa, ekran, tasarım gayet güzel yani tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba, bütçem 8000-10.000TL bandında belki 10K'yı 300-500 geçebilirim ama geçmemek tercihim.
Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum, hem yazılım yapmak için, hem bölümümde yardımcı olması için hem de oyun oynamak için bir laptop istiyorum.
Aklımda sadece bu model var https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v11-3-5/
Sistem toplamak isterdim ama üniversitede kullanacağımdan kaynaklı yanımda taşıyabilmem daha önemli.
Bu laptop her işinizi rahatlıkla görür;

Acer NH.Q7PEY.001

Özellikler
- 15.6 inç
- i5 10300H
- 16GB RAM
- GTX 1660 Ti
- 144hz yenileme hızı
- 512 GB SSD
- 1080p ekran çözünürlüğü (1920×1080)

Kutu içeriği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Monster'da stok bırakmıyorlar.
Asus'da Monster'a göre daha uzun ömürlü. Kasa kalitesi farkı var. Ryzen 4000H serisi satıyor, 1650 Ti, 1660 Ti satıyor uygun fiyatlarla, sıcaklığı dert ediyorlar. Üstte yazdığım gibi onun da çözümü var.
Ama dediğin modeller 60hz yani kartların anlamı kalmaz.

Bu laptop her işinizi rahatlıkla görür;

Acer NH.Q7PEY.001

Özellikler
- 15.6 inç
- i5 10300H
- 16GB RAM
- GTX 1660 Ti
- 144hz yenileme hızı
- 512 GB SSD
- 1080p ekran çözünürlüğü (1920×1080)

Kutu içeriği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monster'da stok bırakmıyorlar.

Ama dediğin modeller 60hz yani kartların anlamı kalmaz.
1650 Ti için 60Hz yeter de artar bile.

Geri
Yukarı