8.000-10.000 TL laptop önerisi

cgrrx

Decapat
Arkadaşlar merhaba, bütçem 8000-10.000TL bandında belki 10K'yı 300-500 geçebilirim ama geçmemek tercihim.
Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum, hem yazılım yapmak için, hem bölümümde yardımcı olması için hem de oyun oynamak için bir laptop istiyorum.
Aklımda sadece bu model var https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v11-3-5/
Sizin önereceğiniz başka bir model var mıdır?
Sistem toplamak isterdim ama üniversitede kullanacağımdan kaynaklı yanımda taşıyabilmem daha önemli.

Sakın Monster alma aynı sorun için 4kere garantiye gönderdim ve birkeresinde bana geri göndermeyi unuttular 15gün sonra aradım öyle gönderdiler ve sorunum çözülmemişti bana orijinal Windows kullandığım halde Windows 10satın almamı format atmamı falan önerdiler o yüzden müşteri hizmetleri berbat Ayrıca çok fan sesi çıkarıyor.

Hocam Monster'de istediğim laptopun stoğu bitmiş :)
2-3 hafta sonra gelebilir dediler.
Ben napıcamı bilmiyorum ya GTX 1650 Refresh alıp pişman olucağım ya 1650 Ti bekleyeceğim ya da bir çılgınlık yapıp sistem toplayacağım.
MSI'lara baktım ama fiyatları Monster'a göre yüksek bütçemi aşıyor

MSI fiyatı aşması normal. Monster bekleyebilirsin. Pişman olacağını düşündüğün, aldıktan sonra içinde ukte olacak bir karar alma bence.
Sakın Monster alma aynı sorun için 4kere garantiye gönderdim ve birkeresinde bana geri göndermeyi unuttular 15gün sonra aradım öyle gönderdiler ve sorunum çözülmemişti bana orijinal Windows kullandığım halde Windows 10satın almamı format atmamı falan önerdiler o yüzden müşteri hizmetleri berbat Ayrıca çok fan sesi çıkarıyor.
Burada durumu açıkladım laptop alırken bunları dikkate alın :

Hocam bende bakıyorum ama pek seçenek yok. Monster uygun fiyatlı ve yüksek donanım vaad ediyor. Ancak Rus ruleti gibi iyi gelene çok güzel ama bazen de arızalı mal geliyor. MSI kaliteli güzel markadır ancak fiyatı da kalitesi kadar yüksektir. ASUS son zamanlar da TUF serisi ile biraz sorun yaşıyor özellikle ısınma ve 60Hz ekran olması durumu. HP ise Pavilion serisi hem donanım gücü bakımından hem de ısınıyor diyorlar. HP Pavilion serisi eski Ryzen seri işlemci kullanıyor bir de 1660 Ti var ama Max-Q olduğu için performansı düşük kalıyor. HP Omen serisi ise gayet iyi fiyatı da iyi. Durum bu iyi analiz edin ona göre alın bence.

Ben de Cuma günü indirimde daha ucuza satılan Asus Tuf laptopu dün 700 lira daha pahalıya aldım. Nedeni bu boş konuşan milleti dinlemem. 60Hz'miş yok ısınma sorunuymuş, ısınma sorunu her laptopta var ayrıca 60Hz, fps oyunları oynamıyorsan gayet yeterli özellikle laptop 1650 ya da 1650 Ti ise. Yani bu ikisini dert edip almadım sonra pişman oldum. Dün biraz pahalıya aldım ama yine de aldım. Almayı düşündüğüm monster ile aynı fiyat neredeyse. Monster'a buluşma Asus'u kötüleyenleri de dinleme. Dolar olmuş 7.94 şu laptopu bu fiyata alabilirsin. Kesinlikle üzmez.
Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Ben de cuma günü indirimde daha ucuza satılan ASUS TUF laptopu dün 700 lira daha pahalıya aldım. Nedeni bu boş konuşan milleti dinlemem. 60Hz'miş yok ısınma sorunuymuş, ısınma sorunu her laptopta var ayrıca 60Hz, FPS oyunları oynamıyorsan gayet yeterli özellikle laptop 1650 ya da 1650 Ti ise. Yani bu ikisini dert edip almadım sonra pişman oldum. Dün biraz pahalıya aldım ama yine de aldım. Almayı düşündüğüm Monster ile aynı fiyat neredeyse. Monster'a buluşma ASUS'u kötüleyenleri de dinleme. Dolar olmuş 7.94 şu laptopu bu fiyata alabilirsin. Kesinlikle üzmez.
Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Hocam bana inanmıyorsan yaz internete bak işlemci 87-99 derece arasında hiç sabitlenmeden ısınıyor bu normal mi? Bence değil yani bunu göze alıyorsan al bir şey demem. Ayrıca ben ASUS'u kötülemedim. Bu ASUS'u kötüleme işini nereden çıkardınız. Ben sadece ASUS TUF serisi sorunlu dedim yoksa diğer ürünleri gayet kaliteli ve güzel olan bir marka. Yani inanmayan yazsın YouTube'ye ASUS TUF A15 FA506 diye hatta önerim PC hocası TV YouTube kanalı bakın görün. İnanmayan baksın.

Hocam bana inanmıyorsan yaz internete bak işlemci 87-99 derece arasında hiç sabitlenmeden ısınıyor bu normal mi? Bence değil yani bunu göze alıyorsan al bir şey demem. Ayrıca ben ASUS'u kötülemedim. Bu ASUS'u kötüleme işini nereden çıkardınız. Ben sadece ASUS TUF serisi sorunlu dedim yoksa diğer ürünleri gayet kaliteli ve güzel olan bir marka. Yani inanmayan yazsın YouTube'ye ASUS TUF A15 FA506 diye hatta önerim PC hocası TV YouTube kanalı bakın görün. İnanmayan baksın.
Ben de araştırdım zaten o konuyu turbo boost'u kapayınca laptop sıcaklığı diyelim 90 ise 75'e kadar düşüyor. Ve bu oyun performansına vs. hiçbir etki etmiyor. Sıcaklık sorunu yok yani. Almamış, kullanmamı kişiler duydukları ile konuşuyor. Donanımhaber'de kullanan bir sürü kişinin yorumu var, %90'ı memnun.

H.

Hocam şimdi ısınmasın falan falan istiyorsanız zaten her cihaz oyunlarda ısınır. Monster ve MSI'ler de dahil.

Hocam ısınır ben ısınmaz demiyorum ama şimdi 100 derece ısınması var bir de 90 derece var. Bakın MSI ısınır diyorsunuz ben size örnek bir MSI laptop arka kasası atacağım: MSI GF serisinden

Msi-GF65-Thin-Ram.jpg

Şu kasanın havalandırma sistemine bir bakın. Şimdi bir de size ASUS TUF serisi A15 laptop arka kasa fotoğraf atıyorum:

ASUS_TUF_Gaming_566IV-HN298T_90NR03L1-M05390_image_9.jpg

Bu da ASUS TUF serisi A15 laptop arka kasa bakın nerede havalandırma? Bu cihazda AMD işlemci asıl bunda havalandırma olması gerekir değil mi? Bakın birkaç fotoğraf daha:

2212cf16-1041-4f07-95c2-bc30dd185a24.jpg

09_l2_02.jpg

O petekelerin çoğu dolu burada daha net gözüküyor. Bir de Monster laptop arka kasa bakalım o nasıl?:

2020-10-08 (1).png

Havalandırma sistemine bir bakın bu Monster marka. Bakın ben Monster kalitelidir ya da MSI ve ASUS rakibidir demiyorum. Hatta Monster Rus ruletidir iyi gelirse çok güzel kötü gelirse hiç hoş olmuyor. Ama ASUS TUF A15 serisi sorunludur havlandırma ve ısınma sorunu vardır. Ayrıca eğer ben aldığım laptop da işlemciyi tam performans kullanamayacaksam neden o kadar para veriyorum? Bakın ASUS ekran kartı, anakart, monitör üretiyor ve ürettikleri gayet kaliteli ancak bu laptop değil. Mesela ASUS ROG serisi laptoplar 10 numara çok güzel ama bu olmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı