8.000-8.500 TL sistem önerisi

Sukurtima

Decapat
Daha fazla  
8.000-8.500TL arası masaüstü i7 RAM’i kuvvetli bir bilgisayar alacağım. Bana ne önerirsiniz? Ekran kartı çok önemli değil, oynadığım oyunlar: LoL, R6, PUBG ve yeni çıkan hayatta kalma oyunları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render mı alıyorsunuz, işlemciyi güçlü isteme nedeniniz nedir?
Eğer oyun ve gündelik kullanım içinse ekran kartından kısıp işlemciye abanmak yanlış olur.

8.000-8.500TL arası masaüstü i7 RAM’i kuvvetli bir bilgisayar alacağım. Bana ne önerirsiniz? Ekran kartı çok önemli değil, oynadığım oyunlar: LoL, R6, PUBG ve yeni çıkan hayatta kalma oyunları.

Eğer render 4K işleriyle uğraşmıyorsanız 8000-8500₺ bandında i7 yerine R5 gibi işlemciler kullanmanızı öneririm. Zaten 8500₺ bandında RTX 3090 gibi uçuk bir kart alamayacağınız için R5 gayet yeterli olacaktır. R5 Alıp ekran kartınızı daha yüksek tutabilirsiniz.

i7 alırsanız adam akıllı bir ekran kartı alamayacaksınız ve sistem çok dengesiz olacak.

Dosya Ekleri

• asdsdfgasdgfsagfd.png
    asdsdfgasdgfsagfd.png
    58,2 KB · Görüntüleme: 41
Eğer render 4K işleriyle uğraşmıyorsanız 8000-8500₺ bandında i7 yerine R5 gibi işlemciler kullanmanızı öneririm. Zaten 8500₺ bandında RTX 3090 gibi uçuk bir kart alamayacağınız için R5 gayet yeterli olacaktır. R5 alıp ekran kartınızı daha yüksek tutabilirsiniz.

Evet bu konuda bilgim olmadığı için bilmiyordum teşekkür ederim bir arkadaşım işlemcini yükaek tutmalısın yoksa darboğaz olur demişti ama ben çok yüksek tutmuşum galiba.

Bunu bilmiyordum öyleyse bana dengeli güçte 8.000TL'ye ne önerirsiniz toplamada olur hazırda.

Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe - - Bundan 2 tane

Yeni konular

Geri
Yukarı