8.000-9.000 TL Render Bilgisayarı Toplama

Ekran kartı için 2 bin lira civarı bir bütçe kalıyor zaten elimde.
Projelerimin ölçeği düşünülünce çok yüksek performanslı bir ekran kartına ihtiyacım yok. Sıfır alacak olsam 1080 bile düşünmüyordum aslında.
İlk başta i5 işlemci düşündüğüm için 1050 ti almayı planlamıştım zaten, daha sonra ikinci el 1080 olasılığı olunca bütçeyi biraz daha zorlarım diyerek işlemciyi 2700x'e yükselttim.

Anakart konusunda da bir fikrim olmasa da 300-500 lira için ucuza kaçmak istemedim sadece. Özellikle bu konuda model önerisi de verebilirsiniz. örneğin bu ( Captcha Verification ) uygun mudur sizce?

Ekran kartı için 2 bin lira civarı bir bütçe kalıyor zaten elimde.
Projelerimin ölçeği düşünülünce çok yüksek performanslı bir ekran kartına ihtiyacım yok. Sıfır alacak olsam 1080 bile düşünmüyordum aslında.
İlk başta i5 işlemci düşündüğüm için 1050 ti almayı planlamıştım zaten, daha sonra ikinci el 1080 olasılığı olunca bütçeyi biraz daha zorlarım diyerek işlemciyi 2700x'e yükselttim.

Anakart konusunda da bir fikrim olmasa da 300-500 lira için ucuza kaçmak istemedim sadece. Özellikle bu konuda model önerisi de verebilirsiniz. örneğin bu ( Captcha Verification ) uygun mudur sizce?
Bunu öneririm

2.el 1080 alana kadar, sıfır rtx 2060 alınıyor zaten . 3-5 FPS için riske girmeye gerek yok.
RTX 2060, GTX 1070'e eşdeğer bir kart. Bazı oyunlarda 10 FPS fazla verdiği oluyor. 1080 ile arasında 5 FPS'den çok daha fark olacaktır. Burada 1080Tİ'den bahsediyorum ben. Zaten olayın FPS ile ilgisi yok, render PC topluyor adam.

Yoruldum be kardeşim, valla yordun ya. Link attım oraya neyi pahalı? Takip eden biri çok rahat alır, daha ucuza bile alan olur.

Yanlış biliyormuşum 2. el kartı.
1 yıllık Asus GTX 1080 Ti 3 bin lira. Bütçemi aştı sanırım ama yine de bunu düşünüyorum şu an.

Oyunla hiç işim yok arkadaşlar. Tamamen mimari programlarda kullanılacak, hatta ilk aşamada çok ileri seviye renderlar bile alınmayacak. 1-2 sene sonra değiştirme ihtiyacı olmasın diye, sıfır karta vermeye razı olduğum bütçeye, güvendiğim birinden ekran kartı olasılığı çıkınca düşündüm bunu da.
Ryzen 7 2700x
GTX 1080 ti
16 gb ram
250 gb ssd ve 2 tb hdd olarak parçaları aldım.

Kasa ve psu eksik kaldı şu an sadece. Bu ikisi için maksimum 1500 tl bütçe kaldı elimde, elbette hepsini kullanmak zorunda değilim. Öneriniz var mıdır?
Yanlış biliyormuşum 2. el kartı.
1 yıllık Asus GTX 1080 Ti 3 bin lira. Bütçemi aştı sanırım ama yine de bunu düşünüyorum şu an.

Oyunla hiç işim yok arkadaşlar. Tamamen mimari programlarda kullanılacak, hatta ilk aşamada çok ileri seviye renderlar bile alınmayacak. 1-2 sene sonra değiştirme ihtiyacı olmasın diye, sıfır karta vermeye razı olduğum bütçeye, güvendiğim birinden ekran kartı olasılığı çıkınca düşündüm bunu da.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı