8.000-9.000 TL Sistem tavsiyesi

Bütçe
9.000 TL

Seco89

Decapat
Bütçemiz 8-9 bın TL. Web yazılım işi ile uğraşıyorum beni en az 5 yıl sorunsuz sistem yavaşlaması vs yaşamadan donanım güncellemesine gerek duymayacağım bir sistem toplamak istiyorum. Çift monitör kullanacağım. Şu an bir adet ekranım var, 27 Inc yeni bir ekranda almak istiyorum(bu konuda da tavsiye alabilirim). Ekran fiyatı bütçeme dahil etmeyin ona ayrı bütçe ayırabilirim. Intel'de olabilir AMD'de olabilir. Her türlü tavsiyelerinizi bekliyorum. Lütfen bu konulara tam hakim olmayan arkadaşlar tavsiyede bulunarak konuyu şişirmesinler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 7 3700X Sekiz Çekirdek 3.60 GHz İşlemci
Gigabyte B450M H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart
G.Skill Ripjaws V Kırmızı 3000 Mhz DDR4 F4-3000C16D-32GVRB Bellek
Gigabyte RTX 2060 SUPER WINDFORCE GV-N206SWF2-8GD 192 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı
Kingston 500 GB A2000 SA2000M8/500G M.2 PCI-Express 3.0 SSD
Xigmatek Vanguard Plus 600 W Fanlı ATX Oyuncu Kasası
Hocam bu sistem sizi rahat 5'ten fazla yıl idare eder. 2060S sayesinde oyun da oynatır

Ekran kartı için bütçe nedir? Alacağınız kartın 32 CM üzeri olmamasına dikkat edin bu kasayı düşünürseniz.

@passat 3700X koyup cidden o anakarti mi koydun?
Arkadas ekran kartini bütçe dışı tutun demiş, ayrica Windforce çift fanli modeli de sıcak çalışıyor.
Kasa ve PSU da daha iyi olabilirdi.

@Sylveon'un topladığı sistem kat kat daha iyi.
Anakart konusunda haklısın ama adam orda ekran kartı değil ekran fiyata dahil değil demiş ekran kartı parasını çıktıktan sonra öyle sistemi ben de toplarım

Anakart konusunda haklısın ama adam orda ekran kartı değil ekran fiyata dahil değil demiş ekran kartı parasını çıktıktan sonra öyle sistemi ben de toplarım.
Ha doğru, kusura bakma mobilden girdigim için ekran yazinca direkt ekran kartina gitti kafa. O zaman sadece daha iyi bir anakart olmali.
Bir de dedigim gibi Windforce yerine daha iyi bir model olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı