8.000 TL PC toplama önerisi

Bütçe
8.000 tl

Davy Jones

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, PC toplamayı düşünüyorum maksimum bütçem 8.000 TL. Çok bilgili değilim fakat araştırmalarım sonucu birkaç fikir oluştu kafamda. Bununla birlikte bir sürü sorum da var lütfen bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Ekran kartı olarak RTX 2060 veya RX 5600XT düşünüyorum, hangisi daha iyi? Markalar çok fark eder mi? Mesela 2060 için Zotac düşünüyorum.

İşlemci olarak ise Ryzen 5 3500X veya i5 10400F düşünüyorum ikisi de aynı fiyata geliyor. Burada da bir sorum olacak: İşlemci olarak Intel'in daha başarılı olduğunu düşünüyorum ancak RAM frekansı kısıtlaması var sanırım, anakarta çok para veremeyeceğim için 2666 MHz (8x2) gibi bir değerde kalacak Intel alırsam. AMD alırsam RAM'leri 3600 MHz (8x2) alacağım. Bu RAM olayı oyunlarda performansı çok etkiler mi? Hangi işlemciyi tercih etmeliyim? 3600 veya 3600X alamıyorum bütçemi aşıyor çünkü. PC'nin diğer parçaları için de önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
8250 TL ekran kartına zamn yapılmış yerine bu alınabilir.

Bu RAM olayı oyunlarda performansı çok etkiler mi? Hangi işlemciyi tercih etmeliyim?
1-Intel 10. nesil işlemciler az RAM MHz'i ile Ryzen performansı verebilen türden işlemciler. Kısaca hiçbir sorun olmaz.
2-i5 10400F öneririm.

8250 TL ekran kartına zamn yapılmış yerine bu alınabilir.

8671 ediyor Galax ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı