8.000 TL sessiz dizüstü bilgisayar önerisi

78501

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba. Sattığım dizüstü bilgisayarımın yerine yenisini alacağım. Fanının sessiz ve pil ömrünün uzun olması benim için çok önemli. Onun dışında bir performans beklentim yok. Genelde dizi-film izleyip ofis uygulamaları kullanıyorum. Fan sesi beni artık çileden çıkardığı için mümkün olduğunca sessiz çalışan bilgisayar tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Bütçem 8 bin liradır.

1. Asus X509FA-EJ1072T
  2. Asus X515FA-EJ045T ve EJ053T
  3. Huawei MateBook D15 (i5 işlemci 8GB ram 256 GB SSD)
  4. Honor MagicBook X15 BBR-WAH9
  5. Lenovo V14 (G2) 82KC0002TX Listelediğim modeller bu fiyatlarda alınabilecek iyi modeller gibi görünüyor ama fan sesi konusunda bir şey diyemiyorum maalesef :/ Kendi cihazımdan deneyimlerimi aktarsam o da ne derece doğru olur bilmiyorum ama benim cihazın fanları özellikle cihazı turbo moda alınca biraz fazla ses çıkarabiliyor duruma göre. Kalite bakımından Asus başarılıdır Lenovo da iyidir yine. Huawei ve Honor cihazlarında tasarımları görünüşleri falan güzel ama kalite nasıldır bilemiyorum yani mağazalarda incelediğimde fena değildi aslında.

i5 1035g1 faciasından sonra bir daha asla Intel kullanmak istemiyorum. Bu sebeple AMD'nin daha verimli işlemcilerine yönelmeye çalışıyorum. Acer Swift 3 5500U modeli kafama yattı gibi.
Ben HP Pavilion 13 Aero cihazından farklı bir cihaza geçmeyi düşünüyorum. Bu noktada malzeme kalitesi vb. gibi unsurlardan da feragat etmek istemiyorum. Gördüğüm kadarıyla Lenovo'nun V serisi ciddi anlamda kalitesiz. Bu sebeple pek sıcak bakmıyorum ancak öneriniz için teşekkür ederim.
  1. Asus X509FA-EJ1072T
  2. Asus X515FA-EJ045T ve EJ053T
  3. Huawei MateBook D15 (i5 işlemci 8GB ram 256 GB SSD)
  4. Honor MagicBook X15 BBR-WAH9
  5. Lenovo V14 (G2) 82KC0002TX Listelediğim modeller bu fiyatlarda alınabilecek iyi modeller gibi görünüyor ama fan sesi konusunda bir şey diyemiyorum maalesef :/ Kendi cihazımdan deneyimlerimi aktarsam o da ne derece doğru olur bilmiyorum ama benim cihazın fanları özellikle cihazı turbo moda alınca biraz fazla ses çıkarabiliyor duruma göre. Kalite bakımından Asus başarılıdır Lenovo da iyidir yine. Huawei ve Honor cihazlarında tasarımları görünüşleri falan güzel ama kalite nasıldır bilemiyorum yani mağazalarda incelediğimde fena değildi aslında.
Önerdiğiniz cihazların çoğu eski nesil değil mi? Ben 2 sene önce bilgisayar alırken bunların hepsi piyasadaydı. Acer Swift 3 hakkında ne düşünürsünüz?

HP Pavilion 13 Aero'dan sonra, bu bütçede alacağınız her cihaz kalitesiz gelecektir. Aynı seviyede bir cihaz almak için tahmini 12.000₺ seviyesine çıkmanız lazım.

Acer Swift 3 iyidir, dediğiniz gibi Ryzen işlemciler daha verimli pil konusunda. Malzeme kalitesi mevcut cihazınızdan sonra düşük gelecektir, ancak Lenovo V14'ten daha iyidir Swift serisi.

Mümkünse, RAM yükseltilebilir sürümünü alın. Artık günlük işlerde bile 8 GB az gelebiliyor.

Bunlar iyidir:

HP Pavilion 13 Aero'dan sonra, bu bütçede alacağınız her cihaz kalitesiz gelecektir. Aynı seviyede bir cihaz almak için tahmini 12.000₺ seviyesine çıkmanız lazım.

Acer Swift 3 iyidir, dediğiniz gibi Ryzen işlemciler daha verimli pil konusunda. Malzeme kalitesi mevcut cihazınızdan sonra düşük gelecektir, ancak Lenovo V14'ten daha iyidir Swift serisi.

Mümkünse, RAM yükseltilebilir sürümünü alın. Artık günlük işlerde bile 8 GB az gelebiliyor.
Aslında Aero'yu çok kullanmadım. Fan sesi hakkında bilgiye sahip değilim çünkü satacağım için değer kaybına uğramasını istemedim. Lenovo Thinkpad E14 5300U modeli kafama yattı gibi. Malzeme kalitesi açısından kusursuz ve yükseltmeye bayağı açık bir cihaz.
Bunlar iyidir:

Matebook yerine Swift 3 tercih etmek daha mantıklı olur gibi geliyor. Ayrıca Lenovo'nun V serisinden de özellikle uzak durmaya çalışıyorum. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Aslında Aero'yu çok kullanmadım. Fan sesi hakkında bilgiye sahip değilim çünkü satacağım için değer kaybına uğramasını istemedim. Lenovo Thinkpad E14 5300u modeli kafama yattı gibi. Malzeme kalitesi açısından kusursuz ve yükseltmeye bayağı açık bir cihaz.

Matebook yerine Swift 3 tercih etmek daha mantıklı olur gibi geliyor. Ayrıca Lenovo'nun v serisinden de özellikle uzak durmaya çalışıyorum. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Seçim size kalmış hocam. Acer'ın ekranı küçük olması dışında sıkıntı yok gibi. Wi-Fi 6E bayağı iyi olmuş bu fiyata göre.

Seçim size kalmış hocam. Acer'ın ekranı küçük olması dışında sıkıntı yok gibi. Wi-Fi 6E bayağı iyi olmuş bu fiyata göre.
Küçük ekran benim için eksi değil artı özellik sayılır. Yaklaşık 2 yıl 14" kullandım, birkaç gündür de 13" bir cihaz kullanıyorum. Taşınabilirlik açısından benim için daha iyi oluyor.

i5 1035g1 faciasından sonra bir daha asla Intel kullanmak istemiyorum. Bu sebeple AMD'nin daha verimli işlemcilerine yönelmeye çalışıyorum. Acer Swift 3 5500U modeli kafama yattı gibi.

Ben HP Pavilion 13 Aero cihazından farklı bir cihaza geçmeyi düşünüyorum. Bu noktada malzeme kalitesi vb. gibi unsurlardan da feragat etmek istemiyorum. Gördüğüm kadarıyla Lenovo'nun V serisi ciddi anlamda kalitesiz. Bu sebeple pek sıcak bakmıyorum ancak öneriniz için teşekkür ederim.

Önerdiğiniz cihazların çoğu eski nesil değil mi? Ben 2 sene önce bilgisayar alırken bunların hepsi piyasadaydı. Acer Swift 3 hakkında ne düşünürsünüz?
Doğrudur evet uzun süredir piyasada olabilir bu modeller. Acer Swift 3 te olabilir veya Acer Aspire A3 olabilir Ryzen 7 3700U işlemcili versiyonu vardı onun

Yeni konular

Geri
Yukarı