8-10 bin bisiklet önerisi

for heo legi

Hectopat
Dağ bisikleti şehir içi kullanımda sıkıntı çıkarmayacak ise dağ bisikleti ancak sıkıntı çıkarıyor ise şehir bisikleti. Disk fren tercihimdir. Kadro boyum 41-42 cm.

Aşırı Rampa'lı bir ilçede yaşayıp bisiklet süren biri olarak şunu söyleyeyim size. Olabildiğince hafif bisiklet tercih edin. Bende Salcano efes 24 md var. Şu anda efes satışı Türkiye'de yok. 10.000 TL bandında benim bisikletimden birazcık daha kalitesiz olduğunu düşündüğüm şu bisiklet var. Aynı şekilde disk fren.
Benim bisikletim bu:

Ben ancak bu kadar öneride bulunabilirim. Ama bence hafif bisiklet alın. Yukarıdaki iki bisiklette çok ağırlar. Çok değil aslında ama yine de hafif öneririm. 20 kg sanırım yukarıda paylaştıklarım.

Dağ bisikleti şehir içi kullanımda sıkıntı çıkarmayacak ise dağ bisikleti ancak sıkıntı çıkarıyor ise şehir bisikleti. Disk fren tercihimdir. Kadro boyum 41-42 cm.

Dostum.
Yarı profesyonel mtb sürücüsüyüm.
Mtb ile rekorum 187km.
7yıldır bisikletteyim bugüne kadar çok grupla takıldım.
Aynı zamanda kendim bütün onarım ve bakımlarımı yapıyorum.

-Carraro big 2912 SX eagle.

Salcano, ümit, Kron, bisan, vertech, Bianchi, cannondale bunlardan uzakdur mtb de. Bakkal bisikletleri.
Biraz birikim yap minimum Carraro big serilerinden birini al.
Eğer bugün granfondoya hazırlanmıyorsan racing manası yok.

İkinci ele yönelme durumunda süspansiyon boşluğunu kontrolet.
Ön ve arka göbek boşluk ve jant salınımlarını kontrol et.
Frywheel sesini dinle.
Pedalı çevirip bıraktığında pedalı ileriye zorlamamaına dikkat et.
Havalı maşada kaçak var mı kontrolet.
Arka aktarıcı çizik yamukluk kırık çatlak kulaklarda yamukluk var mı kontrol et.

Mtb de sakın 3 yapraklı ön aynakola sahip 24-27-18-21 viteslere bulaşma.
Maksimum iki yaprak Shimano veya SRAM aksi kabul edilemez.
Asıl tavsiyem 1x11 1x12 sistem.

Finalde birikim yap veya ikinci ele yönel bu bütçeye bütün merdiven altı bisikletçiler sana XC100-150 veya ismini verdiğim modellerden kakakalamaya çalışacaklar dikkat et.
Amacım lezzetli bir deneyim elde etme ve sürüşte vicut bütünlüğünün ve eklem kas sisteminin düzgün çalışacağı zorlanmayacağı düzgün kadrolara sahip bisikletleri önerebilmek uzunsoluklu rota canından bezersin aman dikkat et.

Carraro, giant, scott, specialized, merida iyi markalar MTB.

Dostum.
Yarı profesyonel mtb sürücüsüyüm.
Mtb ile rekorum 187km.
7yıldır bisikletteyim bugüne kadar çok grupla takıldım.
Aynı zamanda kendim bütün onarım ve bakımlarımı yapıyorum.

-Carraro big 2912 SX eagle.

Salcano, ümit, Kron, bisan, vertech, Bianchi, cannondale bunlardan uzakdur mtb de. Bakkal bisikletleri.
Biraz birikim yap minimum Carraro big serilerinden birini al.
Eğer bugün granfondoya hazırlanmıyorsan racing manası yok.

İkinci ele yönelme durumunda süspansiyon boşluğunu kontrolet.
Ön ve arka göbek boşluk ve jant salınımlarını kontrol et.
Frywheel sesini dinle.
Pedalı çevirip bıraktığında pedalı ileriye zorlamamaına dikkat et.
Havalı maşada kaçak var mı kontrolet.
Arka aktarıcı çizik yamukluk kırık çatlak kulaklarda yamukluk var mı kontrol et.

Mtb de sakın 3 yapraklı ön aynakola sahip 24-27-18-21 viteslere bulaşma.
Maksimum iki yaprak Shimano veya SRAM aksi kabul edilemez.
Asıl tavsiyem 1x11 1x12 sistem.

Finalde birikim yap veya ikinci ele yönel bu bütçeye bütün merdiven altı bisikletçiler sana XC100-150 veya ismini verdiğim modellerden kakakalamaya çalışacaklar dikkat et.
Amacım lezzetli bir deneyim elde etme ve sürüşte vicut bütünlüğünün ve eklem kas sisteminin düzgün çalışacağı zorlanmayacağı düzgün kadrolara sahip bisikletleri önerebilmek uzunsoluklu rota canından bezersin aman dikkat et.

Carraro, giant, scott, specialized, merida iyi markalar MTB.
Hocam öyle profesyonel bir amacım yok. Motorsikletim çalındığı için ileride motorsiklet almayı düşünüyoruz ve attığınız bisiklet 40k, bilginiz ve dediklerinizde haklı olduğunuza eminim ancak spor salonundan sonra hareket amaçlı almayı düşünüyorum. Dağ bisikletini de uzak yollara gideceğimden dolayı yollar sıkıntılı olduğundan dolayı istedim. İlla bir dağ bisikleti alacaksam bu dediğiniz modeli mi almalıyım yoksa şehir bisikletlerine yönelmek daha mantıklı mı?

Hocam öyle profesyonel bir amacım yok. Motosikletim çalındığı için ileride motosiklet almayı düşünüyoruz ve attığınız bisiklet 40k, bilginiz ve dediklerinizde haklı olduğunuza eminim ancak spor salonundan sonra hareket amaçlı almayı düşünüyorum. Dağ bisikletini de uzak yollara gideceğimden dolayı yollar sıkıntılı olduğundan dolayı istedim. İlla bir dağ bisikleti alacaksam bu dediğiniz modeli mi almalıyım yoksa şehir bisikletlerine yönelmek daha mantıklı mı?

Mtb alın sürekli lazım oluyor City bir manası yok.

Al geç yorma kendini:)

Bazen esneklik iyidir :) finalde kullanıcıya bağlı öyle değil mi? Aklında bir fikir canlandırdık.

Aslında bana da lazım iyi bir şey ama bende ki bisikletin fiyatına göre iyi olduğunu düşünüyorum. Yani 15K'lık bisiklete yükseltsem çok fark etmez diye düşünüyorum. Şehirlerarası 70 km gibi yollar da gitmeyi düşünüyorum.

Bazen esneklik iyidir :) finalde kullanıcıya bağlı öyle değil mi? Aklında bir fikir canlandırdık.
Hocam alacağım şeyin ömürlük olmasını istiyorum, bisikletlerin ömürlüğü oluyor mu bilmiyorum ama. Sizden isteğim berat hocamın attığı bisiklete bakabilir misiniz? Aradaki fiyat farkı değer mi vs. Çünkü en mümkün olan o gibi gözüküyor.

Aslında bana da lazım iyi bir şey ama bende ki bisikletin fiyatına göre iyi olduğunu düşünüyorum. Yani 15K'lık bisiklete yükseltsem çok fark etmez diye düşünüyorum. Şehirlerarası 70 km gibi yollar da gitmeyi düşünüyorum.

Setteguadi bakabilirsiniz.
Uçmayım dilerseniz bendekinden 2912SX veya 2912 deore.
Bir tık daha aşağı 2920 veya 2720.

Berat hocamın attığı efes 24 jant çocuk biskleti hocam:)

Yeni konular

Geri
Yukarı