8+16 olarak 24 GB RAM sıkıntı çıkarır mı?

Gorkem Mangaaaa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar After Effects kullandığımdan dolayı 8+8 GB RAM'i 8+16 yapmayı düşünüyorum, sizce sıkıntılı mı? İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flex channel olarak çalışır ve Dual Channel'a göre daha kısıtlı performans sunar, herhangi bir sıkıntı çıkmaz.

Uygulamalar Dual olarak rapor edebilir fakat çalışma biçimi 8+8 Dual +8 Single.

Hocam detaylı incelememiştim ama Battlefield 1'de FPS düşüktü ve droplar oluyordu. 8x2 ile 8+16 ikisinde de neredeyse aynı FPS'i aldım ve drop olmuyordu artık. CPU Z programında da Dual channel yazdığı için Dual channel çalıştığını düşünmüştüm.

Hocam detaylı incelememiştim ama Battlefield 1'de FPS düşüktü ve droplar oluyordu. 8x2 ile 8+16 ikisinde de neredeyse aynı FPS'i aldım ve drop olmuyordu artık. CPU Z programında da Dual channel yazdığı için Dual channel çalıştığını düşünmüştüm.

Aşırı bi' fark olmuyor zaten genelde, Flex durumunda daha az bant genişliği sunabiliyor sadece Dual'e göre. CPU-Z öyle rapor etse de dediğim gibi çalışıyor ve buna Flex channel denmekte.

Flex channel olarak çalışır ve Dual Channel'a göre daha kısıtlı performans sunar, herhangi bir sıkıntı çıkmaz.
Merhaba bende de 16 gb ram var ve yetmiyor aynı ramin 32 gbını buldum 16sı yoktu 32+16 mı yapabilir miyim ? yapabilirsem performans kaybı çok mu olur ? ve 16yı da sayıp yerine yeni 16x2 mi almalıyım ?

Geri
Yukarı