8.500 TL sistem toplama

RX 5700 XT veya RTX 2060 Super olan bir sistem alınabilir.
veya ben Nvdia isterim derseniz

İşlemci olarak bunları göz ardında bulundurabilirsin;
AMD Ryzen 7 3800X (3,9GHz 36MB)
AMD Ryzen 7 2700X
(4.3GHz 20MB)
Ancak bu tür işlemciler takacaksan illaki sağlam sıvı soğutmaya ihtiyacın olacak.

Ram olarak;
Corsair'in 8x2 (16gb) 3000mhz ramlarını tercih edebilirsin.
Dual channel yapılarak ram performansını en üst seviyeye taşıyabilirsin.

Ekran kartı olarak;
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (6gb)

Bilgisayarın ana beynini oluşturduk kasa,ssd,hdd ve anakart senin seçmen daha doğru olur,iyi oyunlar.

8.500 TL sadece kasa olacak şekilde sistem istiyorum. Tek amacım oyun oynamak. Şimdiden teşekkürler.
Sistem:
Bu Sistemi R5 3600X Yapıp 700W PSU bir kasa seçerseniz 8200TL Olur diye düşünüyorum.
Sistemin videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci olarak bunları göz ardında bulundurabilirsin;
AMD Ryzen 7 3800X (3,9GHz 36MB)
AMD Ryzen 7 2700X
(4.3GHz 20MB)
Ancak bu tür işlemciler takacaksan illaki sağlam sıvı soğutmaya ihtiyacın olacak.

Ram olarak;
Corsair'in 8x2 (16gb) 3000mhz ramlarını tercih edebilirsin.
Dual channel yapılarak ram performansını en üst seviyeye taşıyabilirsin.

Ekran kartı olarak;
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (6gb)

Bilgisayarın ana beynini oluşturduk kasa,ssd,hdd ve anakart senin seçmen daha doğru olur,iyi oyunlar.

8500 lira bütçesi olan sistemde RTX 2060 Super'den daha aşağı bir ekran kartı koymak inanılmaz garip bir düşünce. Oyun odaklı toplayacağını da açıkça yazmış arkadaş, amiral gemisi işlemci yerine oyunlar için f/p oranı daha yüksek işlemcilere bakılabilir. Ram konusunda da önermiş olduğunuz ram yerine aynı paraya 3600 MHz yine 2x8GB Ram tercih edebilir:

GSKILL RipjawsV 16GB (2X8) DDR4-3600Mhz

Ayrıca anakart dediğimiz parça bu seviyede bir bilgisayar için en az (eğer AMD düşünüyorsa) B450 çipsetli olmalı diye belirtmelisiniz. Her bir bileşeni anakarta bağlıyoruz, anakart ne kadar kaliteliyse sistemden de o kadar verim alırız.

Kısacası önerileriniz konusunda oyun odaklı bir sistem olacağını tekrar hatırlamanızı isterim.

Arkadaşım 3700x işlemciyi stok fanıyla kullanıyor. Bir şikayetini görmedim şuana kadar.

[/QUOTE]
8500 lira bütçesi olan sistemde RTX 2060 Super'den daha aşağı bir ekran kartı koymak inanılmaz garip bir düşünce. Oyun odaklı toplayacağını da açıkça yazmış arkadaş, amiral gemisi işlemci yerine oyunlar için f/p oranı daha yüksek işlemcilere bakılabilir. Ram konusunda da önermiş olduğunuz ram yerine aynı paraya 3600 MHz yine 2x8GB Ram tercih edebilir:

GSKILL RipjawsV 16GB (2X8) DDR4-3600Mhz

Ayrıca anakart dediğimiz parça bu seviyede bir bilgisayar için en az (eğer AMD düşünüyorsa) B450 çipsetli olmalı diye belirtmelisiniz. Her bir bileşeni anakarta bağlıyoruz, anakart ne kadar kaliteliyse sistemden de o kadar verim alırız.

Kısacası önerileriniz konusunda oyun odaklı bir sistem olacağını tekrar hatırlamanızı isterim.
8.500 tl'lik sisteme 1.000-1500tl işlemci harcamak bence saçmalık değil bilgisayarın tüm işlemlerini yapan neredeyse bütün performansı sağlayan sağlam bir işlemci önerdim,anakart konusunda ise kendim bi model belirleyip kişi sınırlamak istemedim belki farklı tarzda bi kombinasyon yapıcak.Bilgisayarın ana bileşenlerinden örnek verdim,iyi forumlar.

8.500 tl'lik sisteme 1.000-1500tl işlemci harcamak bence saçmalık değil bilgisayarın tüm işlemlerini yapan neredeyse bütün performansı sağlayan sağlam bir işlemci önerdim,anakart konusunda ise kendim bi model belirleyip kişi sınırlamak istemedim belki farklı tarzda bi kombinasyon yapıcak.Bilgisayarın ana bileşenlerinden örnek verdim,iyi forumlar.
[/QUOTE]

Fakat oyunlarda işler daha çok ekran kartına bakıyor. Arkadaş oyun için sistem istemiş. Bu yüzden ne kadar İşlemci/Ekran kartı oranını korursa o kadar iyi performans alır.
Eğer oyun için değil de İşlemci yoğunluklu iş için toplasaydı önerdiğiniz işlemciyle daha iyi iş yapabilirdi.

Arada geçen muhabbeti anlayamadım. Oyun için sadece ekran kartına abanmak saçmalık olur. İşlemci darboğaz olur ve ekran kartını kullanamazsınız. Ryzen 5-7-9 3. nesil işlemcilerinde oyunlarda FPS farkı 6. Bazı oyunlarda FPS farkı bile yok. Fakat işlemci kullanımlarını da göz arda etmemek lazım. Videoda göreceksiniz FPS değerleri aynı ama kullanılan işlemci değerlerine iyi bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı