8.8.8.8 DNS ile yasaklı sitelere girilemiyor

Alan adı bazlı erişim engelleme yönteminde DNS değiştirmek engeli kaldırmaya yardımcı olabilir ama Türkiye'de sadece bu yöntem kullanılmıyor. Uzun süredir alan adı bazlı engellemeye ek olarak IP bazlı erişime engelleme yöntemi de kullanılıyor. Bu durumda DNS değiştirmek yeterli olmaz. VPN kullanman gerekebilir.

Modeminizin IP adresine girip güvenli bağlantıyı kapatın. Öyle oluyordu sanırım. Modemin güvenlik duvarı da olabilir.

Bunu nasıl yapabilirim?

Maalesef IP bazlı engelleme de yaptıkları için VPN ile girmek zorundasınız.

Bazı arkadaşlarım girebiliyor ama.

DNS'i 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 (clouflare) yapın.

O da işe yaramadı hocam.

İndir hocam ProtonVPN falan ver sonra hub gir yolun sonu olmasa da keyfine bakarsın.

Arkadaşlarım DNS ile girebiliyor VPN'siz bir şekilde bende olmuyor ama.

Maalesef IP bazlı engelleme de yaptıkları için VPN ile girmek zorundasınız.

Arkadaşlarım DNS ile girebiliyor ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu nasıl yapabilirim?
Google'a İnternet test yazıp çıkan sitelerden birine girin. Orada modeminizin IP'si yazıyor. Aynen kopyalayıp google'ın arama kısmına yapıştırın bir yere yönlendirecek sizi. Şifre ve kullanıcı adı isteyen bir yer çıkacak oraya hem kullanıcı adına hem de şifre kısmına admin yazarak girebilirsiniz. İnternete göre değişiklik gösterebilir İnternette de şifre ve kullanıcı adı yazar eğer olmazsa internetten öğrenip yaparsınız.

Google'a internet test yazıp çıkan sitelerden birine girin. Orada modeminizin IP'si yazıyor. Aynen kopyalayıp Google'ın arama kısmına yapıştırın bir yere yönlendirecek sizi. Şifre ve kullanıcı adı isteyen bir yer çıkacak oraya hem kullanıcı adına hem de şifre kısmına admin yazarak girebilirsiniz. İnternete göre değişiklik gösterebilir internette de şifre ve kullanıcı adı yazar eğer olmazsa internetten öğrenip yaparsınız.

İnternete bağlanamıyor diye hata veriyor hocam.

Google'a internet test yazıp çıkan sitelerden birine girin. Orada modeminizin IP'si yazıyor. Aynen kopyalayıp Google'ın arama kısmına yapıştırın bir yere yönlendirecek sizi. Şifre ve kullanıcı adı isteyen bir yer çıkacak oraya hem kullanıcı adına hem de şifre kısmına admin yazarak girebilirsiniz. İnternete göre değişiklik gösterebilir internette de şifre ve kullanıcı adı yazar eğer olmazsa internetten öğrenip yaparsınız.

Hocam girmeyi başardım ama tam olarak neyi kapatacağımı anlayamadım.

Son düzenleme:
İnternet Servis Sağlayıcına göre girilebilir. Netspeed, Türknet gibi devlete bağlı olmayan İSS'ler ile DNS ile istediğin yere girersin ama Telekom, Superonline, Türksat gibi sansürcü firmalarla giremezsin. Hatta VPN'leri bile engellemeye başladılar özellikle Superonline.

İnternet servis sağlayıcına göre girilebilir. Netspeed, TurkNet gibi devlete bağlı olmayan ISS'ler ile DNS ile istediğin yere girersin ama Telekom, Superonline, Türksat gibi sansürcü firmalarla giremezsin. Hatta VPN'leri bile engellemeye başladılar özellikle Superonline.

Başka bir Superonline'lı arkadaşım girebilmişti efendim.

Başka bir Superonline'lı arkadaşım girebilmişti efendim.
Superonline'da girilmiyor. Bizzat Superonline ve Netspeed kullanıcısıyım. Netspeed'de giriyorum S/O'da ise girilmiyor. Arkadaşım var S/O kullanan aynı şekil o da giremiyor bir yere zaten Superonlie DNS diye Google'a aratırsanız görürsünüz tonla konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı