8+8 pinli RX 6800'ü 8+6 pinli PSU'da çalıştırmak

ercanp.44

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün bir ekran kartı aldım 2. el, Sapphire Pulse RX6800. ekran kartında 8+8 pin güç girişi var. Sistemimde ise 650W güç kaynağı ve ekran kartına takabileceğim 1 adet 8 pinli 1 adet de 4+2 pinli (4 pinli ancak ayrıyeten o 2 pinli yanına takılıp 6 pinli yapılabiliyor) kablolar var. Güç kaynağının sisteme az geleceğine dair görüşleriniz olabilir, ancak bu tamamen geçici ve yük altında kullanmayacağım, bilgisayarı yükseltme aşamasındaki ilk adımım ekran kartı oldu sıra ona da gelecek.

Neyse konuma döneyim, ben yine de sadece 8 pin şeklinde ya da 6+8 pin şeklinde takmayı denedim ve çalışmadı ekran kartı. Bunun PSU değiştirmeden bir çözümü var mıdır (şimdilik) dün akşamki hevesim kursağımda kaldı ve ben bunu çalıştırmak istiyorum bu akşam.

Bu arada bir düzeltme yapayım, benim PSU dan gelen 2 kablo 6+6 pindi sanırım . Birine 2 pin eklenebiliyor yine PSU dan gelen bir kablo yanına monte edilerek ve 8+6 pin oluyor. Yan her halukarda 8+8 yapmam lazım bunu.

Edit: Amazon.com.tr bu her şeyi çözdü. Sorunun en güvenli ve kesin çözümünü aynı sorunu yaşayanların istifade edebilmesi için paylaştım. Kalın ve güvenilir bir kablodur. Kullanmaya başladıktan sonra bir kaç çeşit oyun oynadım ve saatlerce. Isınma veya anormal başka bir durum yaşamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı