İnceleme 8 aydır kullandığım Türk Telekom fiber internet ile neler yaşadım?

Türk Telekom fiber internet: 8 ayda yaşadıklarım​

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlerle Türk Telekom fiber interneti 8 aydır kullanan biri olarak deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
Kurulum süreci:
Arkadaşlar başvuruyu yaptıktan 1 gün sonra modemi ve interneti kurmaya geldiler, bence kurulum süreci çok hızlıydı.
paket ve fiyat:

200 Mbps hızında bir paketim var ve şu anda bunun için 440 TL ödüyorum. İlk 6 ay boyunca 325 TL ödedim, sonrasında fiyat 440 TL'ye yükseldi.

modem:

Türk Telekom ekipleri evime kurulum yaparken bana ZTE H3600 v9 model modem verdiler. İnternetim ilk 5 gün aralıklı olarak koptu ve bu sorunu çözmek için 4 gün boyunca modemi sürekli resetlemek zorunda kaldım. Sorun modemin yerini değiştirmekle çözüldü.

modem girişleri:

• 4 adet lan portu.
  • 2 adet telefon girişi.
  • 1 adet güç girişi.
müşteri hizmetleri:

Modemde yaşadığım bağlantı kopma sorununu çözmek için 5 defa müşteri hizmetlerini aradım, fakat maalesef 1 saat arayla aramama rağmen bana dönüş sağlanmadı. Müşteri hizmetlerine puanım 0.

hız testi:

Genellikle istediğim hızları alabiliyorum. Hız testimde 195-215 Mbps download ve 7-10 Mbps upload hızı aldım.

ping:

Genellikle 4 ve 5 arası bir ping değeri alıyorum.
bu değer Online oyun oynamak için ideal.

genel değerlendirme:

Türk Telekom fiber internetin hızından ve ping değerinden genel olarak memnunum. 8 ay boyunca yaşadığım tek sorun ilk 5 gün modemin aralıklı kopmasıydı. Müşteri hizmetlerinin yetersizliği ise büyük bir eksi.

Hız:
5/5modem: 4/5ping: 5/5müşteri hizmetleri: 0/5 kurulum süreci:5/5

tavsiye:

Hızlı, stabil bir internet bağlantısı ve düşük ping değeri arıyorsanız Türk Telekom fiber internet iyi bir seçenek olabilir. Fakat müşteri hizmetlerinin yetersizliği göz önünde bulundurmanız gerekiyor, ama bu bende oldu diye sizde olacak diye bir kural yok.

kişisel deneyimler:

• İnterneti Online oyun oynamak için kullanıyorum ve düşük ping değeri sayesinde oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım.
  • Modem arayüzü kullanımı kolay ve Türkçe dil desteği mevcut.
  • İnternet hızı genel olarak pakette belirtildiği gibi.
öneriler:

• Müşteri hizmetlerinin iyileştirilmesi gerekiyor.
Paketime ulaşmak isteyenler için:
Umarım 8 aylık bu deneyimim sizlere bir bilgi vermiştir, en ufak bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana.

Ekran Görüntüsü (8).png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı