8 aylık MSI laptop iade edilir mi?

AyBumin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 8 ay önce MSI laptop aldım ancak aldığım günden beri problemli olduğunu biliyordum. İlk aylarda ders var diye oyunları çok deneyemedim ama mevcut 2 oyunu sorunsuz oynatıyordu sonra dersler bitince oyunları yükleyince baktım ki çoğu AA oyunda takılma oluyor. MSI globalle bayağı yazıştıktan sonra sorun çözülmediği için garantiye vermemi söylediler. Ben de verdim, sorun yok dendi geri geldi ama sorun hala devam ediyordu. Dedim neyse. Ama sonra sorunlar artmaya başladı ve işlemci sıcaklığı 100 derecele ulaşıyordu. Tekrar yolladım genel bakım vs. için ve yine sorun yok dendi temizlik yapılmış yazıyor raporda ama işlemci sıcaklığı daha bilgisayar açılırken 90 derece oluyordu. Artık kabullenmiştim ta ki ekran çizgi çizgi kare kare olana kadar. Direkt yolladım ekran kartı arızası dendi ve anakartı değiştirdiler.

Olay burada başlıyor. İlk 2 servise yollamam ilk 6 ay içerisinde. 3. yollamam ve burada arıza tespit ediliyor 8. ayda oluyor. Bana laptop geçen cuma geldi ve sorun halen devam ediyor. Yani AA oyunlarda drop giriyor ve bazen sistem kitlendiği gibi bir de artık NVIDIA GPU bazen görünmüyor, yeniden başlatmam gerekiyor. Sinirlen aradım artık güzelce anlattım iade hakkım var mıdır diye. Dediler iade isteğiyle yollayın bize biz MSI globale yazarız. Sorum şu:

MSI iade veya değişim raporu verir mi? Yasal hakkım var mı? Daha önce deneyimi olan yazabilir mi? Çünkü delireceğim bilgisayar paso garantiye gidiyor sorun yok deniyor adamlara video çekiyorum bakın izleyin diye yalvarıyorum kasıyor oyun geçin oynayın diyorum hala aynı şekilde yolluyorlar. Bu laptopu iade etmek hiç hiç olmazsa sıfırıyla değiştirmek istiyorum. Mümkün mü?

Laptop Hepsiburada'dan alındı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici hakem heyeti. Biraz sürer ama hakkını alırsın.

En son ona başvuracağım. İlk 6 ay içerisinde 2 kere yolladığım cihazın sorunu tespit edilemiyor inanılır gibi değil ki teknisyeni arayıp anakartı kontrol ettiniz mi dedim, etmeme gibi bir lüksümüzü yok dedi. Sonuç bu.

En son ona başvuracağım. İlk 6 ay içerisinde 2 kere yolladığım cihazın sorunu tespit edilemiyor inanılır gibi değil ki teknisyeni arayıp anakartı kontrol ettiniz mi dedim, etmeme gibi bir lüksümüzü yok dedi. Sonuç bu.
Lenovo garantisi ekranda sorunu tespit etmeden anakartı değiştirmişti. Sonra test etmeden yolladılar bana geri. Fakat iade yaparken hiç sorun çıkarmadılar. Garanti şans işi biraz hocam.

Lenovo garantisi ekranda sorunu tespit etmeden anakartı değiştirmişti. Sonra test etmeden yolladılar bana geri. Fakat iade yaparken hiç sorun çıkarmadılar. Garanti şans işi biraz hocam.
Biraz öyle yani. MSI globale de yazdım bakalım ne diyecekler. Umarım çok uğraştırmazlar ya üniversite başladı online da var baya sıkıntılı olacak.

Buna benzer bir olayı Viewsonic ile yaşadım. En son iade ettim ve yeni bir Aoc monitör aldım sorun çözüldü :) Ve bana ısrarla monitör temiz sizin sisteminiz sorunlu deyip duruyorlardı.

Buna benzer bir olayı Viewsonic ile yaşadım. En son iade ettim ve yeni bir Aoc monitör aldım sorun çözüldü :) Ve bana ısrarla monitör temiz sizin sisteminiz sorunlu deyip duruyorlardı.
Kaçıncı ayda iade edebildiniz? Bu servisler cidden insanları biraz salak yerine mi koyuyor yoksa kendileri mi bilgisiz anlamıyorum cidden.

Kaçıncı ayda iade edebildiniz? Bu servisler cidden insanları biraz salak yerine mi koyuyor yoksa kendileri mi bilgisiz anlamıyorum cidden.

Bana cihazınız 144Hz desteklemiyor olabilir demişti. Yahu RTX 2060 yepyeni bilgisayar aldım nasıl desteklemez dedim, "tamam ama belki desteklemiyor?" deyip durdular. Daha yeni almıştım 2 hafta geçmediği için iademde sıkıntı çıkmadı size kolay gelsin.

Bana cihazınız 144Hz desteklemiyor olabilir demişti. Yahu RTX 2060 yepyeni bilgisayar aldım nasıl desteklemez dedim, "tamam ama belki desteklemiyor?" deyip durdular. Daha yeni almıştım 2 hafta geçmediği için iademde sıkıntı çıkmadı size kolay gelsin.
Çok teşekkürler. Sizinki kısaymış baya alınması kolay olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı