8 bin TL ikinci el fotoğraf makinesi önerisi

Bu modellere bakmanı öneririm yatırımını Lenslere yapmaya çalış. Nikon D5100'de alabilirsin başlangıç için gövde çok önemli değil.

Dosya Ekleri

• 1695847273503.png
    1695847273503.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 22
Merhaba, fotoğraf makinesi alacağım. İkinci el almayı düşünüyorum. Nikon D5100 modeli hoşuma gitti. Telefonlardan iyi çeken bir kamera olsun istiyorum. İkinci el bütçem 8 bin TL.

İstekleriniz nelerdir? Çekeceğiniz şeyler? Portre? Sokak? Ne olursa? Öncelikle sanırım tercih altyapınız Nikon tarafında. D5100 yerine bir tık üst modeli olan D5200 ya da D5300 alabilirsiniz ya da amatör iseniz bu kadar yüksek bir miktarı bu tarz bir makineye vermeyiniz daha alt bir yapıda olan D3000 serisi gibi bir makine ile başlayıp iyi öğrendikten sonra model yükseltimi yapmak biraz daha mantıklı bir seçim olacaktır gibi. Malum fotoğraf hızlı sıkan bir tür. Ek olarak D10/90-D100-D200 gibi cihazlara başlangıç olarak bulaşmayınız.

Bu modellere bakmanı öneririm yatırımını Lenslere yapmaya çalış. Nikon D5100'de alabilirsin başlangıç için gövde çok önemli değil.
Teşekkürler bende öyle düşünmüştüm.

En azından D5300 alın derim. Biraz daha güncel model D5100'e göre ve arada 8 MP gibi bir fark var. Görüntüyü kırpmak istediğinizde bu farkın önemini anlayacaksınız. 18-55 kit lens ile başlayıp sonrasında 70-300 gibi bir zoom lens de alabilirsiniz.

Bu tarz bir cihaz işinizi görecektir.
Evet bende D5100 modelinin kablosuz aktarım olmadığını öğrendikten sonra 5300 ü araştırdım. Bu cihazı alıp lens almaya çalışacağım.

İstekleriniz nelerdir? Çekeceğiniz şeyler? Portre? Sokak? Ne olursa? Öncelikle sanırım tercih altyapınız Nikon tarafında. D5100 yerine bir tık üst modeli olan D5200 ya da D5300 alabilirsiniz ya da amatör iseniz bu kadar yüksek bir miktarı bu tarz bir makineye vermeyiniz daha alt bir yapıda olan D3000 serisi gibi bir makine ile başlayıp iyi öğrendikten sonra model yükseltimi yapmak biraz daha mantıklı bir seçim olacaktır gibi. Malum fotoğraf hızlı sıkan bir tür. Ek olarak D10/90-D100-D200 gibi cihazlara başlangıç olarak bulaşmayınız.
Uzun yazınız için teşekkür ederim. Ticaretle uğraştığım için sattığım ürünlerin fotoğraflarını çekiyorum. Hobi olarak doğa çekimi de yaparım.

Nikon D5300 modeli aklıma yattı. Onu almayı düşünüyorum.

Teşekkürler bende öyle düşünmüştüm.

Evet bende D5100 modelinin kablosuz aktarım olmadığını öğrendikten sonra 5300'ü araştırdım. Bu cihazı alıp lens almaya çalışacağım.

Uzun yazınız için teşekkür ederim. Ticaretle uğraştığım için sattığım ürünlerin fotoğraflarını çekiyorum. Hobi olarak doğa çekimi de yaparım.

Nikon D5300 modeli aklıma yattı. Onu almayı düşünüyorum.

Ürün fotoğrafçılığı ise güzel seçim pek abartmaya gerek yok ne çok ne yukarı tavsiyem bodyi ucuza getirin sonradan lensi alın eğer uyguna toplu veren varsa onu da değerlendirebilirsiniz ve shutter sayısına dikkat ediniz DSLR da önemlidir.

Ürün fotoğrafçılığı ise güzel seçim pek abartmaya gerek yok ne çok ne yukarı tavsiyem bodyi ucuza getirin sonradan lensi alın eğer uyguna toplu veren varsa onu da değerlendirebilirsiniz ve shutter sayısına dikkat ediniz DSLR da önemlidir.
Bildirim gelmediği için cevabınızı yeni gördüm kusura bakmayın lütfen. Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı