8 bin TL'ye 3D yazıcı önerisi

isdalwa

Decapat
Daha fazla  
8.000TL'ye yazıcı almak istiyorum.
Hangi filament türünü tercih etmeliyim?
Hangi filament markasını kullanmalıyım?

Sorularım bunlar aklımda 2 tane şık var yazıcı konusunda.
Ender 3 V2.
Ender 3 Neo.

Yazıcılar konusunda tek tük araştırmalar yaptım tabii çalışma mantığını YouTube videosu gibi şeylerden biliyorum. Evde hobi gibi figür basmak için tek tük arkadaşlarıma hediye yollarım falan. Kaliteli baskısı olsun falan.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ender 3 v2.
Ender 3 Neo.

Yazıcılar konusunda tek tük araştırmalar yaptım tabii çalışma mantığını YouTube videosu gibi şeylerden biliyorum. Evde hobi gibi figür basmak için tek tük arkadaşlarıma hediye yollarım falan. Kaliteli baskısı olsun falan.

Bende ender 3 V2 ile Neo arasında kaldım. Ama Neo daha mantıklı gibi.

Hocam esun biraz pahalıdır ancak çok kalitelidir. Porima da tercih edilebilir. Türkiye üretimli olanlardan uzak durmanı tavsiye ederim. Filamentler artık ucuz şeyler değil.

Ayrıca hobi olarak figür basacağınızı ve kaliteli baskı istediğinizi söylemişsiniz. Reçineli 3D yazıcıları düşündünüz mü ?

Ender 3 V2.
Ender 3 Neo.

Ender 3 V2'yi öneririm. Eğer ki sadece birkaç şey basıp bırakacaksanız internette 3D yazıcı hizmetleri var. İstediğiniz şeyin 3D dosyasını karşı tarafa gönderip cüzi bir miktara bastırıp kargo ile alabilirsiniz.

Ender 3 V2'yi öneririm. Eğer ki sadece birkaç şey basıp bırakacaksanız internette 3D yazıcı hizmetleri var. İstediğiniz şeyin 3D dosyasını karşı tarafa gönderip cüzi bir miktara bastırıp kargo ile alabilirsiniz.
ya kendim evde ardiuno esp tarzı seylerle ugrasiyorum onlar icin kap gibi seylerde basıcam genel olarak kullanmak icin

Ya kendim evde Arduino ESP tarzı seylerle ugrasiyorum onlar icin kap gibi seylerde basacağım genel olarak kullanmak icin

Anladım hocam hobi olarak maker olmak istiyorsunuz. Ender 3 V2 öneririm pek fazla Türk kaynak bulamasanız bile yabancı kaynak kaynıyor internet. "how to use ender 3V2" tarzı şeyler yazıp tutorial izleyerek öğrenebilirsiniz. 3D yazıcılar emek ister sorunlar çıkabilir özellikle bu tarz şeyler için Tolga özuygurun Discord sunucusuna katılabilirsiniz.

Dipnot: Yazıcının yanında gelen deneme flamentini kullanmayın tıkama yapabilir.

Ender 3 Pro'dan sonra E3 V2 çıktı. Onların dengi olarak da daha sonra Ender 3 Neo ve V2 Neolar çıktı. Neoların biraz artısı var, eski V2'ye daha fazla para vermek anlamsız olur. Bu 4'ü içinde en mantıklısı E3 Neo.

Neptune 4leri de araştırabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı