8 bin TL'ye kadar tablet önerisi

Varteg

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gazeteci
Maksimum 8 bin TL'lik tablet önerilerinizi bekliyorum. Aslında iPad 10. nesil düşünüyordum fakat çok kararsız kaldım tasarımını beğenmediğim için 9. nesil de almak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google sıkıntı değilse Huawei MatePad 11 alabilirsiniz; 6 GB RAM, 120Hz ekran ve işlemcisi de yeteri kadar iyi. Epeyden detaylı kullanıcı yorumlarına erişebilirsiniz.
Hocam gerçekten Google sıkıntısı olmasa tablet sektöründe ciddi iyi cihazları var. Fakat sırf Google hizmetlerinden müşteri kaybediyorlar.

Fakat bence iPad alacak bütçe varken riske girmeye gerek yok. 9. nesil de güzel cihaz ama tasarımı dediğiniz gibi vasat. Karar sizin, ben olsam 10. nesili zorlardım.

Hocam gerçekten Google sıkıntısı olmasa tablet sektöründe ciddi iyi cihazları var. Fakat sırf Google hizmetlerinden müşteri kaybediyorlar.

Fakat bence iPad alacak bütçe varken riske girmeye gerek yok. 9. nesil de güzel cihaz ama tasarımı dediğiniz gibi vasat. Karar sizin, ben olsam 10. nesili zorlardım.

iPad tabletlerde 128 GB seçeneği yok, eğer 64 GB yetmeyecekse mecbur Android veya Huawei tarafına yönelmeli.

iPad tabletlerde 128 GB seçeneği yok, eğer 64 GB yetmeyecekse mecbur Android veya Huawei tarafına yönelmeli.
Hocam Apple ürünlerine hiç sempatim yok ama tablet konusunda tek geçerim. Bir süre Air 4. nesil kullanmıştım Apple Pencille birlikte. Fakat daha sonra fazla pahalı olduğu ve not alma konusunda ne ekranı ne Apple Pencili beğenmediğim için satıp üçte biri fiyatına Tab S7FE aldım. Not alma konusunda çok memnunum ama malzeme kalitesi olarak da yazılım olarak da dünya fark var. Fakat maalesef dediğiniz gibi depolama seçeneğinin olmaması ya da SD kart yuvasının bulunmaması gibi garip garip özellikleri de var iPad'lerin.

Son düzenleme:
İnanılmaz kararsız kaldım. Benim açımdan negatif etkiler Apple pencil 2 desteğinin olmaması, 64 GB olması ve fiyat dezavantajı. Zaten telefon ve saat olarak da Samsung markasını kullanıyorum ama tabletlerde Apple gerçekten çok başarılı.

Hocam Apple ürünlerine hiç sempatim yok ama tablet konusunda tek geçerim. Bir süre Air 4. nesil kullanmıştım Apple Pencil'le birlikte. Fakat daha sonra fazla pahalı olduğu ve not alma konusunda ne ekranı ne Apple Pencil'i beğenmediğim için satıp üçte biri fiyatına Tab s7FE aldım. Not alma konusunda çok memnunum ama malzeme kalitesi olarak da yazılım olarak da dünya fark var. Fakat maalesef dediğiniz gibi depolama seçeneğinin olmaması ya da SD kart yuvasının bulunmaması gibi garip garip özellikleri de var.

Gün geçtikçe ister istemez uygulamaların ve dosyaların boyutu artıyor,ileride 64 GB yüksek ihtimal sorun çıkaracaktır.Bütçeyi arttıramıyorsanız bence iPad'den vazgeçin veyahut 2. El cihazlara bakın.

İnanılmaz kararsız kaldım. Benim açımdan negatif etkiler Apple pencil 2 desteğinin olmaması, 64 GB olması ve fiyat dezavantajı. Zaten telefon ve saat olarak da Samsung markasını kullanıyorum ama tabletlerde Apple gerçekten çok başarılı.
Hocam bence ciddi olarak düşüneceğiniz tek sorun depolama kapasitesi. iPad air ile 2. nesil Apple Pencil kullandım, o sırada arkadaşımın 9. nesilinde de 1. nesil Apple Pencil kullanma fırsatım da oldu. Neredeyse bire bir aynı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Apple'ın yıllardır yaptığı üzere 1 2 özellik ekleyip fahiş fiyat artırımına gittiği bir üründen başka bir şey değil Apple Pencil. Hangisini alırsanız alın yaklaşık olarak aynı deneyimi sunacaktır. Fiyat olarak da bu ürünler zaten 2. elde de değer kaybetmeyen ürünler olduğu için verilen ekstra paranın kendini çıkartacağını düşünüyorum. Depolama konusunda sizin ne beklediğinize bağlı olarak seçim yapmanız gerekiyor. Benim şu anda kullandığım S7FE de 64 GB ve hâlâ 29 GB boş alanım var. Fazla veri depolamıyorum, sadece PDF'ler ve gerekli uygulamalar. Olmadı Drive'a atıyorum ve bana fazlasıyla yetiyor. Ama derseniz ki bol bol uygulama ve oyun indiririm, veri depolarım o zaman yetersiz kalma olasılığı yüksek.

Herkese teşekkürler Ipad 10. nesil aldım bugün. Fakat aksesuarlarını bulmak cidden zor. Bu yüzden Amazondan sipariş verdim bir çoğunu yarın da gidip Apple klavye alacağım.

Geri
Yukarı